Nejkvalitnější krmivo pro psy

Krmivo

Přidal dominik, dne 22. 04. 2016 ,  0x


Pokud jste vyhledali tento článek, musí Vám být jasné, že to nejlevnější krmivo pro psy nebude nejlepší. V případě, že jste pevně rozhodnuti, že chcete krmit suchým krmivem, resp. granulemi, doporučuji přečíst článek na téma: nejkvalitnější granule pro psy, popř. pro štěňata. A jaké je tedy nejdůležitější kritérium a jak srovnávat krmiva? Podle složení? Obsah proteinů, sacharidů, lipidů, minerálních látek, vitamínů atp. je věc jedna, ovšem jakým způsobem je krmivo připravované (průběh výroby, skladování atp.) a původ surovin - to je věcí druhou, zásadnější.

Mohlo by Vás zajímat: Nejlepší granule pro štěňata

Recenze krmiv pro psy od veterinářů a chovatelů

Vyzkoušejte se zeptat Vašeho veterináře, které krmivo pro psy Vám doporučuje? Můžeme se vsadit, že se bude shodovat s daným typem krmiva, které má zrovna k prodeji. Tím nechci říci, že daný veterinář o kvalitě daného krmiva není přesvědčený, ovšem rada od veterinárního lékaře nemusí být (v tomto ohledu) zcela objektivní. Pokud se zeptáte svého kamaráda, který chová psa či psy, doporučí Vám značku, resp. typ krmiva, který vyhovuje jeho psovi anebo nevyhovuje a ještě se u psa či feny neprojevily negativní příznaky (alergie, ztráta chlupů atp.)

Nejlepší krmivo pro psy nejsou granule ani konzervy

Kdykoliv se chovatelé psů baví o typu a způsobu krmení, naprostá většina z nich krmí dospělého psa stejně. Dvakrát denně (ráno a večer) suchým krmivem. Vždy diskuze sklouzne k tomu, jaké krmivo je nejkvalitnější podle recenzí a diskuzí. Ovšem zapomínáme na podstatu krmení psů, psi jsou přeci masožravci, a to i přestože v tabulkách o vyvážené stravě by měl pes přijímat denně i pár procent celulózy. Vařená strava pro psy, resp. vařené maso s určitými krmnými doplňky je dle mého názoru tím nejlepším řešením. Samozřejmě, tím nejlepším řešením krmení pro Vašeho psa, nikoliv pro Vás. Krmení masem je logicky časově i finančně nejnáročnější. Aktuálně se začínají někteří majitelé psů zajímat o krmení syrovým masem, které ale při použití komerčních, ale i nekomerčních surovin vytváří rizika infekce, napadení endoparazity či mikroby. Další možností krmení psa je kombinace výše uvedených metod.

Přečtěte si: Dietní granule pro psy

Jakým typem krmiva pro psy krmíte Vy?

Já osobně krmím výše poslední zmíněnou metodou, kombinací granulí Royal Canin a vařenou stravou s těstovinami, rýží a výjimečně s bramborem. Obecně platí, že čím jsou granule levnější, tím jsou méně kvalitní. Čím více výrobce daného typu krmiva investuje do masmédií, tím musí mít větší marži na každém kusu výrobku. Podělte se s námi v diskuzi, čím krmíte Vy.

Negativní reakce po psím krmivu aneb proč krmit kvalitním krmivem?

Negativních symptomů, které způsobuje krmivo, a to nejen to nekvalitní, je mnoho. Jak jsem již výše zmínil, každý pes na konkrétní typ krmiva (především granulí) reaguje zcela individuálně. Nejčastějšími příznaky faktu, že psovi dané krmivo „nesedí” jsou: řidší srst, alergie, gastrointestinální potíže, průjem, zácpa, zvracení, změny nálad. Pokud veterinář nebude moci přijít na původ onemocnění, vsaďte se, že se zeptá, čím psa či fenu krmíte.

Mohlo by Vás zajímat:

Krmivo pro jorkšíry

Krmivo pro malé psy

Granule pro rotvajlera

Granule pro kastrované psy a feny

Názor: Čím krmit psa


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!