Granule pro rotvajlera

Krmivo

Přidal artemis-dkn, dne 21. 10. 2015 ,  0x


Na úvod je dobré zmínit, že rotvajler je velké plemeno, tudíž by složení jeho potravy tomu mělo odpovídat. Obecně jde o masožravce. Ale většina chovatelů preferuje snazší cestu - suché krmivo.

Granule pro štěně

Složení krmiva pro štěně rotvajlera je stejně tak jako pro dítě důležitější. Proto se vyplatí investovat do kvalitnějších granulí, a to alespoň do konce puberty (konkrétně u rotvajlera končí před dovršením 2 let). Pes v mládí a v pubertě by měl dostávat vyšší hladinu cukrů, tuků, vápníku aj. Ovšem na druhou stranu, nejedná se o velké percentuální rozdíly. Nadměrné množství přijatých živin může způsobit vážné komplikace. Častou chybou bývá, v dobré víře, navyšování vápníku. V praxi nejde o závažné důsledky - občasné zvracení, zácpa. Nic život ohrožující. Ale v extrémních případech hrozí špatný srůst kostí (vytvoří se nárůstky) či močové kameny, které mohou způsobit ledvinové koliky.

V číslech by mělo štěně ve své stravě obdržet cca: 26% proteinů, 16% lipidů, 2% vápníku. Schválně se podívejte na Vámi zakoupený obal granulí, kolik procent sacharidů a dalších látek se v něm skrývá. Hodnoty jsou samozřejmě přibližné. Ani odborníci se s názory zcela nescházejí.

Dospělý pes - velké plemeno

Jak jsem již psal, rotvajler je velké plemeno, proto potřebuje v jisté míře odlišné množství živin v porovnání např. s čivavou. Abych byl přesný, fena od tohoto plemene psa je de facto výškově střední. Ale to je už jen hra s čísly.

Abyste měli možnost si v číslech porovnat doporučované množství živin vůči štěněti, lipidy by měli tvořit cca 13%, bílkoviny 24% a vápník 1,3%. Rozdíly malé. Ale i u “humánního štěněte” často řešíme totální hlouposti.

Jak jsem již už psal v jiných článcích. Hodnota kalorie nejde zcela určit. Záleží především na aktivitě psa, jeho metabolismu… Nicméně hodnota by v normálních podmínkách neměla být nižší než 1000 kcal.

Jaké granule konkrétně?!

Top renomované značky nejsou v České republice k dostání. Samozřejmě ty s dobrým masovým marketingem, Pedigree a spol k dostání jsou. Alespoň u štěněte se vyvarujte podřadným granulím.

Ke kvalitním granulím, které jsou snadno k dostání patří:

 

Royal Canin Rottweiler Adult nebo Royal Canin Rottweiler Junior

 

Acana Dog Adult Large Breed nebo Acana Dog Puppy Large Breed

 

Jestliže nesouhlasíte s mým doporučením, níže přikládám další odkazy na kvalitnější krmivo pro rotvajlery. Případně budu rád za názory v diskuzi.

 

HILL´S nebo  PROPLAN (Purina Pro Plan) anebo K-9

 

….Nezapomínejte i na to, že pes je masožravec, ne granuložravec :-)


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!