Nejlepší granule pro malé psy

Krmivo

Přidal lord-of-dog33, dne 21. 10. 2015 ,  0x


Dobré psí krmivo může dopomoci k dlouhému věku psa, vyhnutí se nemocem. Přináší to mnoho výhod, všechny se odráží i na exteriéru psa. Jelikož jsem vlastníkem malého plemene psa (Jorkšíra a dalších), snažil jsem se nejprve najít na českých webech odpověď v čem se daná plemena, resp. psi co se týče velikosti, liší, ale nic smysluplného a normalního jsem nenašel. Následně jsem hledal literaturu. Žádná, která by se specializovala přímo na tuto problematiku. Tudíž jsem nakonec skončil s hledáním na mezinárodních a jiných národních webech. Zde se vám pokusím shrnout to nejpodstatnější, co se mi podařilo vypátrat. Doufám, že vám můj příspěvek pomůže a předně ušetří několik dní hledání.

Rozdíly napříč výškou plemen

Pes je pes, takže pes jako pes? Ne tak úplně. Rozdíly jsou mnohem výraznější než si myslíte. Předně jde o metabolismus. Malí psi totiž spalují přijatou potravu až několikanásobně rychleji v porovnání s velkými plemeny psů. Z toho jednoduše plyne fakt, že de facto čím menší pes, tím by měl dostávat jídlo častěji. Pokud se mu po delší dobu nedostane krmivo, je náchylnější na glykémii, letagrii, třes svalů, záchvaty aj. V konečném důsledku samozřejmě ke smrti jedince. Jak to poznat, jaké jsou příznaky? Únava, zmíněný třes svalů, samozřejmě vy sami znáte svého psa nejlépe. Takže jakékoliv neobvyklosti mohou být příznakem nemoci.

Malí psi potřebují více kalorií

Zdá se to nesmyslné, ale je to tak. Malí psi potřebují až 2x více kalorií než-li psi velcí. Zatímco velký by měl denně ve stravě obdržet (na jeden kilogram) 50 kalorií, malý pes 100 kalorií. To u psa vážícího 5 kg odpovídá cca 400 - 500 kalorií za den. Samozřejmě je vhodné granule rozdělit alespoň do dvou dávek. Co se týče podílů cukrů, tuků a dalších látek, našel jsem mnoho názoru na rozdílnost plemen. Ale tyto názory se neshodují, především jde o minimální rozdíly, tudíž je zde ani nebudu vypisovat.

Delší život

Jak známo, malí psi se dožívají delšího věku. Díky tomu je pro ně kvalita granulí o to více důležitější. De facto zaplatíte se stejným typem granulí méně peněz, pes sežere menší množství, proto prosím na granulích, jako já, nešetřete a nehleďte tolik na cenu.

Značka psích granulí

To je vůbec to nejtěžší a nejrůznější. Níže přikládám seznam suchého krmiva pro malé psy, které je nejlépe hodnoceno, seznam je vyhodnocen nezávislými testy od “Dog Advisor,”

 

Acana Dog Food (Dry), Acana Regionals Grain-Free (Dry), Amicus Dog Food (Dry), Annamaet Grain Free (Dry), Back to Basics Dog Food (Dry), Blue Buffalo Wilderness (Dry), Brothers Complete Advanced Allergy Care (Dry), Brothers Complete Dog Food (Dry), Canidae Grain Free Pure (Dry), DNA Ancestral Dog Food (Dehydrated), Dogswell LiveFree (Dry), Dr. Harvey’s Oracle Dog Food (Dry,) Dr. Tim’s Dog Food (Dry), Dr. Tim’s Grain Free Dog Food (Dry), Earthborn Holistic Primitive Natural (Dry), Evanger’s Grain Free Dog Food (Dry), EVO Dog Food (Dry), Farmina N&D Ancestral Grain (Dry), Farmina N&D Grain Free Dog Food (Dry), Go! Fit and Free (Dry), Grandma Lucy’s Pureformance (Freeze-Dried) Great Life Grain Free (Dry), Horizon Legacy (Dry,) I and Love and You Nude Food (Dry), Infinia Dog Food (Dry), Merrick Backcountry Dog Food (Dry) ,Merrick Classic Dog Food (Dry), Merrick Grain Free Dog Food (Dry), Native Performance Dog Food (Dry), Nature’s Logic (Dry), Nature’s Variety Instinct (Dry), Nature’s Variety Instinct Raw Boost (Dry), Nature’s Variety Instinct Ultimate Protein (Dry), Northwest Naturals Freeze Dried Raw (Freeze-Dried), Nulo FreeStyle (Dry), Nulo Medal Series (Dry), Nutram Total Grain Free (Dry), Nutreco Wholesome Blend Grain Free (Dry) Nutrience Grain Free (Dry), Nutrisca Dog Food (Dry), Orijen Dog Food (Dry), Oven-Baked Tradition Grain Free (Dry), Perfect Balance Grain Free (Dry), Performatrin Ultra Grain Free (Dry), Pinnacle Peak Protein Formula (Dry), Primal Freeze-Dried Formula (Freeze-Dried), RAWZ Meal Free Dog Food (Dry), Real Meat Air-Dried (Dehydrated), Satori Stride Dog Food (Dry) ,Simply Nourish Source (Dry), Sojos Wild (Freeze-Dried) TimberWolf Platinum (Dry), Tuscan Natural Carne Dog Food (Dry), Victor Grain Free Dog Food (Dry), Wellness Core Air Dried (Dehydrated) Wellness Core Dog Food (Dry), Wild Calling! Rocky Mountain Medley (Dry), Wysong Epigen 90 (Dry), Young Again Dog Food (Dry), ZiwiPeak Daily Dog (Dehydrated).

Závěrem

Abych řekl pravdu, 99% těchto značek jsem viděl poprvé. Výzkum kvality krmiva byl prováděn Američany, takže jsou zde značky granulí pro psy, které jsou k dostání v USA. Nuže, především díky tomuto testu krmím nakonec Acanou. ZDE můžete přejít na odkaz ke koupi, popřípadě ZDE na oficiální český web Acana.

 

Těším se na případné komentáře :-)


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!