Nejlepší kvalitní granule pro štěňata

Krmivo

Přidal dominik, dne 16. 10. 2015 ,  0x


Jestliže se snažíte najít tu nejlepší stravu pro vašeho psa, děláte jedině dobře. Logicky stejně jako u jiných mláďat, včetně dětí, je potrava ve štěněčím věku pro psa nejpodstatnější. A kdy pes u není štěně? Je tu individuální, stejně jako u lidí. U menších psů puberta obvykle končí dříve. Nicméně po 2 letech by i velká psí plemena měla být dospělá.

Za 15 kg granulí 300 Kč i 2000 Kč

V (ironicky) “nejlepším” případě můžete za pytel granulí zaplatit 300 Kč, jindy zase i více než 2000 Kč. Proč tak razantní rozdíl? Obecně se platí za ingredience, které jsou v krmivu obsažené. Nejde jen o ingredience samotné, ale také z čeho jsou získáné a jak jsou následně upravováné, jak jsou čerstvé atp. Nebudeme si nic nalhávat, část peněz dáváme i na marketing, respektive reklamu na daná krmiva. Tudíž levné Pedigree pravděpodobně mnoho financí neinvestuje do složek v granulích.

A kde se tedy berou ty nejlevnější ingredience? Jde o vyšší podíl kukuřice, “maso” se získává z vedlejších produktů (to, co se jinak vyhodí), z mletých kostí apod.

Jakou značku granulí pro štěňata vybrat?

Nabízí se otázka, jaký přesný typ granulí pro štěňata vybrat. Určitě neuděláte zásadní chybu, když zvolíte některou z těchto značek: Royal Canin, Acana, K-9 (těžší sehnat), Hill´s. Kvalitnějších krmiv je k dostání v ČR i více. Ale výše zmíněné jsou snadno k dostání a řadí se mezi lepší.

Nicméně v nezávislých testech si nejlépe vedla značka krmiva: Taste of the Wild. Je jich samozřejmě mnohem více srovnatelných, ale z 95% nejsou v České republice k sehnání.

Pes, masožravec, a to i štěně!

Nezapomeňte na to, že pes je z vlka a vlk rád maso. Čas od času uvařte svému mazlíčkovi maso (nekořeňte, můžete lehce posolit). Štěně bude mít radost a Vy dobrý pocit, že jste udělali něco správně.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!