Čím krmit psa

Krmivo

Přidal dock-no, dne 23. 10. 2015 ,  0x


Již mnoho let jsem si toužil pořídit německého ovčáka (lidově vlčáka). Minulý rok, kdy jsem se s rodinou přestěhoval do rodinného domu, jsem si konečně splnil a především dopřál další štěstí - německého ovčáka. Chtěl jsem, aby vypadal jako pravý německý ovčák i poté, co vyroste, to byl právě ten důvod, proč jsem si pořídil psa s rodokmenem neboli s průkazem původu (PP). Nejde pouze o to, že mám jistotu, že pes s PP bude vizuálně vypadat tak jak má, podle standardu, ale (alespoň pro mě ještě důležitějším) dalším faktem je, že vlčák bude mít takovou povahu, pro kterou byl vyšlechtěný. Ovšem na druhou stranu, jistotu nemáte nikdy. Ale pořízením čistokrevného psa budoucí nemilá překvapení maximálně eliminujete.

Čím jsem začal krmit?

Popravdě jsem chtěl psovi z počátku obětovat maximum času, maximálně se o něj starat, aby měl co nejlepší život, který mu mohu s rodinou poskytnout. To zahrnuje fakt, že osobně jsem skálopevně přesvědčený, že psi by měli být krmeni pouze masem. Vždyť přece pocházejí z vlka, a to všechna plemena! Nebo snad ne?

Naneštěstí nám to vydrželo pouze 9 nebo 10 měsíců. Poté jsem si uvědomil, že náš nový rodinný přírůstek dostává maximum péče, ale na můj a manželčin úkor (hlavně na ten můj). Z práce jsme se vraceli vyčerpaní, kromě starostí o děti jsme ještě minimálně každý třetí koupili, naporcovali, vyvařili a znovu naporcovali maso pro psa. Které jsme samozřejmě vyvařovali zvlášť a nekořenili ničím, a to ani solí. Nezdá se to, ale opravdu to zabere hodně času. Tento čas nyní raději trávím se psem na procházce, kde si odpočinu a naopak pes se unaví.

Bohužel, maso je dražší a náročnější na přípravu. Ale pokud máte více času nebo spíše máte více odhodlání a pevnější vůli než já, určitě psa krmte co nejvíce masem. My nyní vaříme 1x za týden a maso mícháme s granulemi. Ne vždy, někdy maso zmrazíme a vydrží déle, někdy zase zapomeneme koupit maso nové.

Ohledně otázky, jaké maso je pro psa nejlepší? Je v podstatě stejná odpověď, jako kdybych otázku směřovali na lidi. Kuřecí maso je pro psy nejlepší, ale ne všichni odborníci na krmivo se na tom shodnou. Navíc je dobrá pestrost v jídelníčku psa, a to i v typech masa.

Jakou značku granulí pro psy?

Zrovna já jsem začal se zcela náhodnou značkou, šlo o Brit. Nešlo tedy o cílenou koupi, ale zrovna v ten den psovi došlo maso a já nestíhal nové maso koupit, uvařit a naporcovat. Další den ráno mě při venčení čtyřnohého přítele čekalo nemilé překvapení. Můj vlčák totiž dostal přes noc silný průjem... Zjistil jsem (na internetu), že to je celkem časté, když pes přechází z jedné značky krmiva na druhou.

Ale po této zkušenosti jsem hned ten den jel do zverimexu pro jiné suché krmivo pro psy. Již dálky na mě vykoukl pytel s obrázkem mladého vlčáka a s popiskem pro psy do 12 měsíců, německý ovčák. Šlo o Royal Canin, řekl jsem si, že za zkoušku nic nedám. Pytel granulí jsem koupil, myslím, že to bylo jen 5 kg. Od té doby, co jsem změnil značku krmiva pro psa, můj vlčák neměl žádné zažívací či trávicí problémy. Takže nyní krmím psa převážně granulemi Royal Canin, které míchám s masem.

Do teď nevím, zda jde jen o reklamní trik od Royal Canin, ale nejsem si jistý tím, že napříč plemeny se má krmit něčím jiným. Ony ty granule jsou vlastně možná stejné, jen dají jiné logo na obal. Nebo se liší minimálně, nevím. Nicméně přemýšlím, že přejdu k jiné značce psího krmiva a budu krmit psa něčím kvalitnějším, ale čím?

Závěr příspěvku - Čím krmit psa?

Pokud to jde krmte masem! Pokud ne, tak alespoň nějakou kvalitní značkou psího krmiva. Ještě bych rád podotkl, že není dobré psa krmit syrovým masem ze supermarketů. Je potřeba vyvařit. Nevíme jaká chemická svinstva jsou do masa přidávána.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!