Před Teplicemi SVS objevila dodávku, která pašovala štěňata a koťata do Německa. Množírny jsou stále výnosný business

Smutný pes

Přidal gg, dne 26. 09. 2020 ,  0x

Před Teplicemi SVS objevila dodávku, která pašovala štěňata a koťata do Německa. Množírny jsou stále výnosný business

Poslední příběh adoptovaného psa z útulku, který byl vysvobozený z množírny je správnou cestou, jak by se proti množírnám bojovat. Tedy psy z množírny odebrat a následně nabídnout k adopci, protože

Pořízením psa z množírny tento business podpoříte!

Psa v žádném případě z nevyhovujících podmínek neodkupujte, podpoříte tak další množení psů, tzn. více psů v nevyhovujících podmínkách v budoucnu.

Doporučujeme: Kdy, kam a jak hlásit týrání zvířat

V Ústeckém kraji odchytli dodávku s pašerákem


Článek: Fenka žila celý život v množírně, takhle vypadá

Státní veterinární správa (SVS) společně s policií dopadla v okrese Litoměřice v druhé polovině měsíce dodávku, která byla zaplněna mladými psy a kočkami.

Překvapivě většina psů měla průkaz a čip, ovšem u všech chyběl uvedený předchozí majitel. Žádný ze psů také neměl povolení k exportu do Německa.

Dopadení proběhlo díky právě končící akci ROAD 8 od SVS ve spolupráci s dalšími státními složkami.

Vůz i zvířata jsou zajištěny


Doporučujeme: Když se z majitele útulku stane množitel

V aktuální chvíli je vozidlo i se zvířaty zabaveno. Celkem šlo o 1 dodávku, 6 koček a 7 štěňat.

K zásilce navíc nebylo vystaveno povinné veterinární osvědčení pro přesun do Německa, vysvětluje mluvčí SVS P. Vorlíček.

Psi ani kočky k adopci zatím nejsou

Tohle musíte znát: Základní principy fungování množíren psů

Asi polovina psů a koček nebyla schopna převozu. Jeden pes je aktuálně ve vážném stavu. Psi i kočky budou k adopci, až po vakcinaci a vyšetření.

"Státní veterinární správa rozhodla, že zadržená zvířata budou vydána novým majitelům až poté, co se zlepší jejich zdravotní stav, který umožní přepravu, a budou doplněny veškeré chybějící dokumenty k zásilce a bude ověřená povinná vakcinace proti vzteklině,“ řekl mluvčí SVS.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!