Granule pro kastrované psy a feny

Krmivo

Přidal dominik, dne 16. 10. 2015 ,  0x


Krmení psa či feny po kastraci. Musím počítat s nějakou změnou? Veterinář mi nabízí to a to (většinou mají benefity, v ČR, z prodeje značky Eukanuba), je to to nejlepší? Nebo je to normální zákrok a vlastně nic nemusím řešit?

Zkuste se vcítit

Celkem těžký úkol. Ale často “myslíme za psa,” říkáme, co si tak myslí, co chce, jaké jsou jeho touhy. Tak to zkuste i v tomto případě. Představte si, že Vaše tělo nedostane to, co dostat v podstatě má. Hormony. O tom ví více ženy než muži, nebo ve výsledku muži? Nebudu se zaobírat psychologií a empatií u lidí.

Když pes postoupí kastraci nemá to dopad pouze na celý jeho metabolismus, ale i na jeho psychiku. Jako každý jiný větší hormonální výkyv, stejně jako u lidí. Nicméně, v ČR nejsme v USA, kde již psí psychologové existují. Tady to (zatím) neřešíme. Takže nás především zajímá důsledek, respektive co musím udělat, abych psu či feně po sterilizaci nepřitížil.

Větší chuť k jídlu

Sníží se libido, zvýší se apetit. Jak jsem se již zmínil, velká hormonální změna, rovná se velký šok pro celý organismus psa. Logicky poté hrozí (strašák většiny lidí) obezita. Níže vypíši, co obezita u psů způsobuje, resp. může způsobit. Na úvod to nejdůležitější. Smrt. Ne hned, ale znovu je situace obdobná u lidí. Čím větší obezitou jedinec trpí, tím si (v průměru) více zkracuje život. Většina psů neví, kdy přestat jíst. To musíte vědět Vy. Slibované údaje:

  • Dýchací potíže
  • Zvýšení pravděpodobnosti projevení žloutenky
  • Horší kůže a kvalita srsti
  • Problémy se srdcem
  • Navýšení tuků v krvi (cholesterolu..)
  • Problémy s pohybem
  • Navýšení rizik k jiným postižením spojených s chirurgickými či jinými operativními zákroky (těžší celek více namáhá kosti, klouby…)

Ubrat, ale ne vše

Pes bude mít větší chuť k jídlu. Ne u všech psů je kastrace následně nutně spojena s nabráním váhy. Ale je to velmi pravděpodobné. Proto se doporučuje ubrat 30 % lipidů z běžné potravy. Ale ne 30 % množství stravy! Pes by neměl šok jen ze sterilizace, ale navíc z méně jídla. Pokud jednoduše nezměníte stravu a změníte pouze podávané množství, pes přijde i o jiné důležité živiny, které potřebuje. Mezi nejrozšířenější a doporučované granule pro psy po kastraci jsou suché granule značky Royal Canin Neutered. Které mají mnoho verzí (zvlášť pro psy, feny, mladé/dospělé psy, malé/střední/velká plemena, 100 g, 1,5 kg, 4 kg,..., 15 kg), které jsou přímo určené pro daného jedince. Ale nic hrozného se nestane, když zrovna nebudou mít pro psy střední velikost a Vy koupíte pro psyvelké velikost. Schválně se podívejte na rozdíly ve složenení. Budou minální.

Royal Canin pomůže snížit apetit

Nejsou to jen reklamní triky. Opravdu to má svůj smysl. Neexistují granule, které jsou vhodné pro čivavy a vlkodava zároveň. Royal Canin (Vet care) Neutered Adult/Young (pro dospělé/mladé psy) obsahuje tzv. isoflavony (typ fytoestrogenů), které mimo jiné dopomohou snížit chuť k jídlu, resp. apetit.

Tento typ od (mojí - ze známých, oblíbené značce suchého krmiva) Royal Canin dopomůže dodat potřebné živiny a zároveň pomáhá k udržení zdravé váhy psa či feny.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!