Granule Royal Canin recenze, diskuze

Krmivo

Přidal dominik, dne 18. 10. 2015 ,  0x


Pokud jste již četli moje další články víte, že Royal Canin je momentálně moje oblíbené psí krmivo. Popravdě je to především z toho důvodu, že mi tuto značku doporučila chovatelka. V té době jsem nic-moc o granulích, respektive o krmivu pro psy moc nevěděl. Pojďme si společně shrnout, co se dozvíte v recenzích a diskuzích o granulích Royal Canin.

Recenze a diskuze

Ať už si vyhledáte recenzi jakéhokoliv jídla (od rohlíku po tatranku), vždy Vám stálí spotřebitelé budou daný výrobek především vychvalovat. Logicky, jinak by přešli k jinému výrobku, od jiného výrobce. V opozici samozřejmě budou ti, kteří pravidelně kupují jiný brand krmiva/rohlíku. Proto je nutné brát vše co si přečtete s nadhledem a rezervou.

Ale pokud se bavíme o granulích pro psy, jde o mnohem více než o tatranky. Protože jde o (ve většině případech) hlavní zdroj živin pro psa. V zásadě nejde jen o to psa nasytit, a tím ho uspokojit. Granule ovlivňují nejen barvu srsti, zrak, klouby, celý metabolismus… ale také z části povahu a nálady jedince. V neposlední řadě také ovlivní délku života.

Shrnutí

Pročetl jsem mnoho recenzí, ve většině z nich se nedozvíte nic podstatného, spíše si jen uděláte obrázek o autorovi příspěvku. V některých diskuzích je převážně Royal Canin shazován, jinde je pouze vychvalován. Je pravda, že většina krmiv Royal Canin (takový základ složení) obsahuje několik složek, které by se obecně používat neměly, patří sem: vařená rýže s přidanými ingrediencemi, pšeničný a kukuřičný lepek, sušená řepná dužina, sušené droždí a rostlinný olej. Co se týče složení, nic-víc by se nemělo dát vytknout.

Dechberoucí recenze

Celkem často narazím na velmi pozitivní recenzi. Někdy nevím, zda ji opravdu věřit. Ale jsou jich minimálně desítky, ne-li stovky. Níže vidíte jednu z nich, byla umístěna na oficiální stránce Facebooku Royal Canin. Příspěvek byl vložen v anglickém jazyce, pro Vás jsem jej přeložil.

Autorem je: Cathy Thompson

 

Překlad příspěvku: Již jsem měl MNOHO plemen psů, ale pro tento účel příspěvku vám povím o svém psu, Taylerovi. Tajler byl Westie (West Highland White teriér), netušil jsem, že toto plemeno je známé tím, že je velmi náchylné k chronickým kožním onemocněním. Asi v roce a půl si začal lízat jeho tlapky a jeho kožich vypadal příšerně. Vzal jsem ho k nejméně 6 veterinářům (včetně specialistů).

Dermatologové měli takový plán, že ho nejdříve všeho zbavili (předpokládám srsti a potravy) a následně uvedli vše do pořádku díky dietě. To vše, aby se pokusili najít problém. Nakonec, nenašlo se nic, co by mu dokázalo pomoci. Takže jsem se museli uchýlit k tomu, aby mu veterinář dal kortizonové injekce pro zastavení svědění. Veterinář mi řekl, že mám 2 možnosti. První bylo, že ho mohu nechat žít “těžký” život bez podávání injekcí. Druhou možností bylo, že bude chodit na podávání injekcí vždy, když to bude potřebné, ale to mu pravděpodobně vezme 1 či 2 roky z života (protože většina psů dostane Cushingův syndrom, nemoc, díky vyšší hladině kortizonu v krvi), ale jeho život by byl mnohem lepší.

Nemohli jsme ho nechat si nadále lízat packy k bodu krvácení, tudíž jsme zvolili druhou možnost. V té době jsme ho krmili Nutrishem (velmi uznávaná kvalitní značka krmiva v USA).

Jednoho dne, když jsem byl ve zverimexu, zahlédl jsem suché krmivo (granule) Royal Canin, na obalu byl obrázek Westie (plemeno psa, o kterém je příspěvek). Pod obrázkem bylo napsáno, že je krmivo určené na problémy s kůží a kožichem. V té době bylo Tajlerovi 8 let. Řekl jsem si, že to zkusím. Po měsíci krmeni s Royal Canin si Tajler přestal lízat packy a jeho kožich byl NÁDHERNÝ! Vypadal zdravě a krásně se leskl. Srst, která mu zmizela kvůli olizování, byla zpátky! A cítil se FANTASTICKY!

Tento příspěvek umisťuji z toho důvodu, že jsem viděl MNOHO zastánců stejného plemene se stejným problémem. Já všem majitelům West (white/bílý) Highland White teriéra doporučuji Royal Canin!

Tajler žil 12 let, zemřel kvůli Cushingovu syndromu. Tento příspěvek jsem umístil kvůli tomu, že pokud máte Westie se stejným problémem, měli byste zkusit Royal Canin!

Poznámka k příspěvku

Až v půlce překladu jsem si uvědomil, že se jedná o ženu, která přispívá. Ale to na překladu neubírá. Snad překlad pomůže, především majitelům zmíněného plemene psa.

Závěrem

Někteří z Vás možná budou tvrdit, že je to jen chytrá reklama od společnosti Royal Canin. Jsem si téměř jistý, že to tak není. Prohlédl jsem si profil přispěvatele a vypadá více  než důvěryhodně. Hodně příspěvku a žádné další o této společnosti.

Granule od Royal Canin se v ČR bez pochyb řadí mezi špičku. Ať si říká, kdo chce, co chce.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!