Nejlepší granule pro jorkšíry

Krmivo

Přidal psuradcetgs45, dne 21. 10. 2015 ,  0x


Yorkšírský teriér je v dnešní době velmi oblíbené plemeno. Tento trend zasáhl i mně. Hned z počátku po pořízení štěněte jsem řešil, čím krmit. Majitelka feny mi doporučila značku Brit, ale tou krmit nebudu.

Důležité je si uvědomit, že dávka vlastně množství daných živin, které pes potřebuje se neodvíjí jen od jeho věku. Především pak podle plemene psa a jeho množství denních aktivit.

Yorkshire terrier je nádherné plemeno, malé, nepotřebuje tolik pohybu, jako potřebují psi jiní. I kvůli tomu jsem si ho pořídil.

Zjistil jsem, že granule, kterými krmíte neovlivní pouze zdraví a dlouhověkost psa, ale také jeho chování, potažmo i jeho aktuální náladu. Náladovost může být stejně tak jako u lidí i u psů dech beroucí.

U malého psa je logicky malý i jeho žaludek. Díky tomu nedokáže přijmout velké množství potravy. Což u jedinců (kterých není málo), kteří nevědí, kdy tzv. nemají dost, může být problém. U štěňat se doporučuje podávat malé nekořeněné kousky masa (v podstatě jakéhokoliv, nejlepší je asi kuřecí) několikrát denně.

Nejdůležitější věk, kdy musíme dbát na to, čím jorkšírského teriéra krmíme je od 7 týdnů (dříve Vám štěně dobrý chovatel nedá) do 3 měsíců. Většinou se doporučuje nechat psovi granule nonstop k dispozici.

Následně od 3 měsíců do 1 roku krmit 3x až 5x za den. O tomto období, které teď aktuálně řeším, jsem psal již výše. Krmím i masem, které psovi speciálně vyvařuji. Spojím to se svým, takže to nebere moc času.

Samozřejmě, především pro pohodlnost prokládám suchým  krmivem - granulemi pro jorkšíry. Již od mala krmím značkou Royal Canin, a to druhem granulí: Yorkshire Terrier Junior. Odkaz najdete ZDE.

Jak jsem psal výše, že logicky malý pes má malý žaludek. Nuže, nejsem si jistý, že to samé platí například o chytrosti a elánu. I někteří lidé jsou hodně velcí a hodně rozumu nepobrali :-)


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!