Případ „tyranky Ludmily“ z Českých Budějovic nebere konce

Smutný pes

Přidal vrocik, dne 6. 11. 2019 ,  0x

Případ „tyranky Ludmily“ z Českých Budějovic nebere konce

Český bulvár má už skoro 4 roky o čem psát. Ludmila Z. z Trhosvinenska je, co se týče psů a medializace, aktuálně snad nejznámější chovatelka psů v Československu.

Je to smutné, ale kdo za to vlastně může?

Začátkem listopadu podal na tuto ženu novou žalobu útulek Animal Rescue.

„Na jmenovanou jsme podávali dvě trestní oznámení a několik návrhů na správní řízení,“ uveřejnil na Facebooku Vladimír Kössl z útulku.


Podmínka, zákaz chovu psů na 1,5 roky

Přestože neradi píšeme o problematice, která má velkou oblibu v bulvárních médiích, tady musíme udělat výjimku a uvést věc do širších souvislostí. Na Ludmilu Z. se v podstatě neustále shromažďují důkazy, což vyústilo v podmínku na 1,5 roku. Její první kauzou, která obletěla Česko a Slovensko byl úmysl vylákat z lidí peníze na nemocnou fenku staforda. Naštěstí se o jednání Ludmily Z. dozvědělo organizace, která shromáždila peníze a finance nikdy nedostala. Celý paradox s žádostí o peníze vyústil medializací ze strany Ludmily, kdy tvrdila, že fenku srazil muž automobilem. Pitva ale ukázala, že fenka byla otrávená a auto ji přejelo až po její smrti.

Soud ji uznal vinnou za týrání až 40 psů. Dostala podmínečně 1,5 roku.

Krátký medailonek Ludmily Z.

  • v roce 2016 byla odsouzena za týrání nejméně 40 zvířat
  • soud ji udělili 1,5 roky na podmínku
  • po dvou letech následuje další kauza


O Ludmile Z. jsou na Facebooku vytvořeny skupiny, které informují a sdružují lidi, kteří chtějí hromadně situaci monitorovat a popř. jednat. Největší skupina má na 5 tisíc členů, její zakladatelkou je Ivana Pexová, která založila skupinu s názvem Apu… Slibuji, že jsi byla poslední (Apu je zmiňovaná fenka staforda, pozn.).

Nové trestní oznámení stojí i na informacích, které se objevily ve skupině, ale není je dost dobře možné kvůli anonymitě Facebooku ověřit. Mají pocházet od bývalého manžela Ludmily S. „Jak sdělil její dnes již bývalý muž, za dobu ročního manželství financoval koupi zhruba 25 psů a několika koček,“ uvedla uživatelka profilu Ivana Pexová.

Ihned po podmínce další kauza

Začátkem listopadu se do médií dostalo video, které dokumentuje, jak 2 psi Ludmily S. zabili jiného psa. Psa od maminky, která byla právě na procházce se svým dítětem a psem.

Originální video je ke zhlédnutí ZDE, ovšem zhlédnutí nedoporučujeme, záběry jsou drastické.

Video jako první zveřejnil Českobudějovický deník.

Slušní to odnesou a ostatní se smějí

Dle našeho názoru by podobné týrání, v takto velkém rozsahu, mělo být trestáno exemplárně, resp. na horní hranici trestu, tedy 3 roky vězení. Pro zajímavost, začátkem roku 2019 poslanci jednali o tom, že by měla být horní hranice za týraní zvířat posuna k 8 letům za mřížemi.

Vzhledem k tomu, že za znásilnění hrozí nižší trest. Což je v podstatě také jista forma týrání, ovšem na člověku.

Od 1.1.2020 vyjde nový povinnost všech pejskařů (i zpětně) - každý pes bude muset mít čip. Proč s povinným čipováním za aktuálních podmínek většina z nás nesouhlasí, si můžete přečíst ZDE.

Proč to slušní lidé odnesou a ty špatní se budou smát? Když lidé vidí, že se soudně uznané týrání 40 psů dostane podmínka. Že při (nutně) hlášené prohlídce množírna psů dostane jen doporučení ke zlepšení podmínek chovu. Myslíte si, že čipování něco změní? Když pomineme lidský faktor, tak i stát je v tomto směru bezzubý.

Doporučujeme článek: Jak probíhá čipování a registrace psů?

Žijeme v Kocourkově, kde se vymýšlejí nesmyslné zákony, které omezují slušné lidi nebo dávají zaniknout dobročinným spolkům. A ti zlí se vždy přizpůsobí tak, aby zákon obešly.

Psali jsme: Díky novele zákona (ANO) možná zaniknout desítky útulků a azylů pro psy

Kde je správná cesta? Určitě to není ta, kde se chrlí jeden nedomyšlený zákon za druhým.

Co pro to můžete udělat zrovna vy? Zvažte adopci psa a v případě naší výzvy se prosím připojte, odebírat můžete zde.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!