Začarovaný kruh jménem množírny

Přidal dominik, dne 4. 04. 2018 ,  0x

Začarovaný kruh jménem množírny

Možná vás nezajímá, co je to ta množírna psů. Možná jen chcete hodného a hezkého psa, který nebude stát zbytečně moc. Proč teda nejít jednoduše na internetový bazar a jednoho si za pár tisíc nekoupit?

Ano, zní to logicky, ale...

Díky tomu, že úvod tohoto článku na první pohled dává smysl, je logický - řídí se jím stále mnoho (budoucích) pejskařů. Ale tihle pejskaři už nepočítají s tím, že prodejce štěňat je pouze využil k vlastnímu obohacení. Štěňata totiž pouze přeprodal a snadno si vydělal několik tisíc korun...

Přečtěte si: Co je to množírna?

Podívejte se na video


Jak se úspěšně bránit?

Pokud jste slyšeli o tom, že si stačí ověřit fenku kupovaného štěněte, a tím si ověřit, že je prodejce zároveň i majitelem fenky - tohle pravidlo už neplatí. Množitelé, resp. překupníci psů (kteří buď sami psi množí ve špatných podmínkách pouze za účelem zisku, nebo je přeprodávají) totiž „jdou s dobou“ a za matku štěňat vydávají fenku falešnou, nastrčenou...

Žádná zlatá zásada jak si správně pořídit psa bez PP (při opomenutí adopce psa z útulku) totiž neexistuje. Stačí pouze nepodléhat emocím a případného překupníka nebo množitele nahlásit a v žádném případě ho koupí psa finančně nepodporovat. Jako řešení se nabízí přijetí (alespoň některých) bodů z desatera na webu pesucvokaře.cz.

Přestože na vysvětlení této problematiky stačilo video nebo pár řádků textu, mnoho lidí o něm neví nebo se zjišťováním „nechce ztrácet čas.“ Pokud tedy máte známého budoucího pejskaře, určitě ho před množiteli a překupníky varujte.

V čem spočívá ten pomyslný kolotoč? Pejskař si za (ne)malé peníze koupí např. oblíbenou mini-čivavu, ale po pár měsících zjistí, že je to naprosto jiné plemeno, že je pes nemocný... A tak ho dá do útulku - pro vysvětlení souvislostí je dobré zhlédnout předešlé video.Tečka nakonec

A co je vrcholem poslední doby? Přeprodávání a množení psů bez průkazu původu majiteli zverimexu (psali jsme zde). Je pes věc nebo přítel?

Vlastní blog pejskaře: Pokud chcete sdílet s ostatními pejskaři Vaše myšlenky, můžete si ZDE založit vlastní blog (v každém článku na Vaši tvorbu bude reklama, podobně jako v tomto článku :-)Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

O blogu

Link blogu: dominik .psiusmev.cz

První blog na Psí úsměv.cz, ještě aby ne :-)

Makáme na tom, aby Psí blogy bylo ještě jednodušší používat a aby přibyly různé funkce. Pokud máte dotazy nebo nápady, nebojte se napsat na info@psiusmev.cz

Můj nejlepší přítel
Odebírejte Psí úsměv!

Váš email nikomu nepředáme.
Odebírejte Psí úsměv!

Váš email nikomu nepředáme.

Trocha zábavy ze života


O autorovi
Dominik

Dominik

O mně:
Ahoj! Jsem spoluautor toho všeho, co teď vidíte. Pokud potřebujete pomoc nebo máte dotaz, pište info@psiusmev.cz A určitě mrkněte na: obchod.psiusmev.cz :-)Chci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!