Malý pes vhodný pro děti

Rady začátečníkům

Přidal dominik, dne 31. 03. 2016 ,  0x


Pokud se bavíme o psech, kteří jsou vhodní do bytu, na velikosti psí rasy do jisté míry záleží. Každý chovatel psů, který je zaměřený na jedno plemeno Vám doporučí právě to jeho oblíbené. A vlastně má pravdu. Začnete-li s výcvikem psa ve správnou dobu a celý výcvik povedete správně, daný pes bude vhodný k dětem. Cílem je, aby dítě i pes věděli - co si jeden k druhému mohou dovolit a jak se k němu chovat.

Pes a dítě aneb na co si dát pozor

Pes je stále zvíře a nikdy nebude moci pochopit všechny souvislosti natolik jako my, lidé. Jeden pes se může chovat k „vlastním” dětem s úctou a respektem, respektive s láskou, ale jestliže se za nevhodných situacích dostane k dítěti cizímu, situace se může razantně změnit. Při styku Vašeho psa a cizího dítěte tedy mějte svého čtyřnohého miláčka vždy pod kontrolou. A naopak to platí dvojnásob, své dítě k cizím psům samotné nepouštějte, ať si majitel psa říká co chce. Za své dítě máte v danou chvíli odpovědnost pouze Vy.

Nezapomeňte na prevenci, psí ektoparazité a endoparazité tvoří pro dítě riziko

Klíšťata, blechy, střevní parazité, některá kožní onemocnění a mnoho dalších škůdců jsou přenosní ze psa na lidi, resp. děti. Ponaučení z filmové klasiky „blechy psí na člověka nejsou” opravdu neplatí. Děti mají v mnohých ohledech slabší imunitu než dospělý člověk, jsou náchylnější k virovým či k bakteriálním onemocněním, ale také k napadením škůdců. Když pes žije s dítětem, frekvence odčervení se musí správně násobit, následky v praxi bývají velmi nepříjemné.

Nejvhodnější malý pes do bytu je „právě ten Váš”

Seznam těch 10, 20... nejlepších psů vlastně neexistuje, kteří budou automaticky Vaše dítě milovat a chránit. Jak je již zmíněno v úvodu, nejvíce se na budování vztahu pes versus dítě podílíte Vy, vedením výcviku. Zbavte se mylné představy, že psa a dítě pustíte na dvorek a oni si poradí. Psi s průkazem původu mají kromě exteriérových standardů i jasně vymezené povahové vlastnosti, přičemž se de facto jedná o charakter, kterým musí pes disponovat. Na druhou stranu vše může být jinak, přičemž vše znovu závisí na výcviku psa. I z dokonalého psa může udělat majitel agresivní zvíře, náprava agresivního psa nebude snadná.

Rady, tipy a triky: Jak vybrat vhodného psa k dětem?

Připravil jsem několik zásadních bodů, dle kterých byste se při výběru psa k dítěti měli řídit. Zkušení chovatelé, ač si to možná neuvědomují, se vším řídí. Nezapomeňte, že nejde tolik o psa a dítě, ale spíše o Vás - kolik času si na psa uděláte.

  • sbírejte co nejvíce názorů od svých známých, věřte mi, že kolik lidí - tolik názorů, udělejte si vlastní obrázek
  • vezměte do úvahy i finanční náročnost, malé plemeno psa toho v praxi (zcela logicky) sežere méně než obří plemeno, krmení nekvalitní psím žrádlem může přivodit finančně náročnou léčbu
  • pes je z počátku (nebo po celou dobu?) vlastně malé dítě, připravte se na to, pořízením psa si vlastně pořizujete nové dítě, které na Vás bude zcela závislé
  • při výběru psa se zaměřte i na jeho rodiče (jejich genotyp, především co se týče povahových rysů)
  • zjistěte si, zda Vaše dítě není alergické, popř. zda lze tuto situaci řešit výběrem vhodného psa pro alergiky

Seznam těch nejlepších malých psů vhodných k dětem

Internet se obecně hemží vedle seriózních a přínosných informací i žvásty a hloupostmi. Jednou z těchto hloupostí je i seznam TOP psích plemen pro děti. Hledáte malého psa? Začněte tím, že si projdete malá plemena psů. Berte do úvahu plemena, která jsou k dostání v ČR. Nevěřte seznamům těch nejlepších psů k dětem, nejlepší pes k dítěti bude ten Váš (pokud nepodceníte výcvik a výchovu psa).


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!