Německo chce zavézt povinné venčení psů. „Jsou to blázni“ myslí si pejskaři

Kuriozity

Přidal jolandus, dne 22. 08. 2020 ,  0x

Německo chce zavézt povinné venčení psů. „Jsou to blázni“ myslí si pejskaři

V Německu přišli s vcelku revoluční myšlenkou. Pod hrozbou sankcí tam chtějí majitelé psů přinutit, aby svého psa denně venčili, a to minimálně dvakrát po dobu jedné hodiny.

Všichni oslovení pejskaři s tím nesouhlasí nebo je jim to jedno (zdroj: agentura Reuters).


V Německu se zbláznili, myslí si pejskaři

V Itálii již platí podobný zákon, kde je psa povinné venčit dokonce 3x denně. V praxi jde ale spíše o dobrý úmysl, oslovení policisté si nepamatují žádnou udělenou pokutu za nevyvenčení psa.

A co my - Češi?

Než se posmívat Němcům, měli by jsme začít spíše u sebe. Podstatné změny pro pejskaře od r. 2020 nás rozdělili na dva tábory.

Jedni z nás jsou rádi, že by mělo dojít k zpřísnění trestů (odnětí svobody až 8 let za týrání zvířat, zákaz chovu zvířat až na 20 let). A také jsou rádi, že i v ČR máme povinné čipování.

Ti druzí (i celá naše redakce) si myslí, že v aktuálním znění postrádá povinné čipování jakýkoliv smysl. Důvod je jednoduchý - čipovat psa sice musíte, ale ve výsledku:

1) Nemusíte psí čip nikam registrovat.

2) Množírny psů už tak porušují hned několik zákonu, s čipováním si lámat hlavu nebudou, jednoduše psa neočipují.

Další důvody najdete v tomto článku.

Jak to určitě dopadnu v Německu?

Jednotliví úředníci asi mají málo práce anebo potřebují splnit množství nových zákonů, jinak si to nedovedeme představit.

Problém není v zákonech, problém je v tom, že stát je ve směru ochrany zvířat bezzubý.

V České republice třeba čipy mohou kontrolovat jen zaměstnanci SVS (nikoliv policie - resp. může, ale v návaznosti na zaplacení městského poplatku, pokutu za absenci čipu městský strážník uložit nemůže...). A kolikrát vás někdy kontrolovala Státní veterinární správa (SVS)?

Doporučujeme: 10 kuriózních zákonů na ochranu psů z celého světa

Kdo to bude kontrolovat?

V Německu naopak plánují převést odpovědnost za kontrolu pejskařů na jednotlivé spolkové země.

Možná někdy dospějeme do stavu, kdy bude ke každému pracujícímu v soukromém sektoru přidělen jeden státní zaměstnanec, který ho bude po celý den kontrolovat, aby zjistil, zda a do jaké míry vyvenčil psa. Do té doby? Povedený pokus o vtip - kdyby to nebyla pravda...

Lidé zavřené psy nahlásí

Dobrý protiargument. Někdy se i v aktuální situaci v ČR psi v nevhodných podmínkám, popř. tzv. množírny nahlásí. V naprosté většině případů ale SVS nedojde k porušení anebo dojde a dá čas majiteli na nápravu.

Pokud se stane situace, že se po dlouhém soudním řízení opravdu dostane na sankce, tak jsou směšně nízké, a navíc majiteli, který nesmí chovat psy, jednoduše stačí psi napsat na někoho jiného, třeba manžela, kamaráda - nemusí jít o přímo neznámého bílého koně...

A když někdo nahlásí nevenčeného psa?

Majitel řekne, že to není pravda. A jak mu prokážete, že psa nevenčí? Nijak.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky moc



Chci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!