Granule pro březí feny

Krmivo

Přidal dominik, dne 1. 04. 2016 ,  0x


Čím krmit kojící a březí fenu? Čím více chovatelů, tím více názorů. Pokud jste si vyhledali tento článek, pravděpodobně čekáte na štěňata poprvé anebo si chcete tentokrát dát pozor a postupovat správně. Nejdůležitější je pouze jedno pravidlo: pro březí a kojící fenu nikdy nepoužívejte vápníkové a další doplňky stravy, když jsi nejste jisti, že jsou prospěšné. Krmivo, kterým krmíte fenu, která je březí, popř. kojí - tím krmivem de facto krmíte i nenarozená/novorozená štěňata. Mnoho doplňků ke stravě, léku atp. může i v menší míře uškodit nejen feně, ale také štěňatům a březost nebo vývoj štěňat zkomplikovat.

Kdy je nutné březí fenu hlídat?

Přestože je březí fena v ideálním případě gravidní déle než 55 dní, od 55. dne je vhodné být feně neustále na blízku. Pro jistotu si v kalendáři označte 55. den několika vykřičníky a situaci nepodceňujte. Fena mnohdy porodí bez vnější pomoci. Především v případě „vyšlechtěných” psů mohou u porodu nastat komplikace, kdy je rychlost přivolání veterinárního lékaře zásadní.

Březí fenu na nové granule postupně navykněte

Nejen březí fena může na nové granule, popř. zcela rozdílnou stravu reagovat různě. Při přechodu na novou značku granulí, resp. suchého krmiva či konzerv, je reakce v podobě průjmů nebo zácpy u psů vcelku běžná. Průjem, ale i jakýkoliv jiný gastrointestinální problém je u březí, popř. kojící feny velmi nežádoucí. V případě, že fena bude reagovat na nové granule negativně, až alergicky, vraťte se zpět k původnímu typu krmiva. V některé literatuře se z počátku přechodu, doporučuje nový typ krmiva míchat s původním. V období březosti feny zvažte domácí vařenou stravu pro psy.

Vyplatí se kvalitní krmivo pro březí fenu?

Kvalitní krmivo se vyplatí vždy. Na otázku, čím krmit svého psa, si musí každý konkrétní chovatel odpovědět sám. Při přemýšlení nad typem krmiva berte do úvahy, že nekvalitní (velmi levné) psí krmivo může u psů způsobit zdravotní komplikace. Ve výsledku se může léčba psa výrazně finančně odrazit. Přechod na syrové maso pro březí fenu nebude zcela ideální, ale pokud Vás tato myšlenka napadla, přemýšlíte nad problematikou krmení správně. Ano, psi jsou skutečně masožraví.

Všichni výrobci krmiva pro psa jsou dokonalí, alespoň si to myslí

V reklamách, na obalu krmiva, po vloženém dotazu atp. Vám každý výrobce či konzultant dané obchodní značky krmiva pro psy vysvětlí, že pouze jejich druhy krmiva obsahují dokonalý zdroj sacharidů, lipidů, proteinů, minerálů, vitamínů, vlákniny… Ale jaká jsou tedy nejlepší granule pro psy? To nikdo neví. Položte si otázku lépe, jaké krmivo je pro psa nejlepší. Pokud Vám přijde krmit psa pouze masem výrazně finančně nebo časově náročné, můžete granule s masem, popř. s těstovinami mixovat, popř. prokládat. A čím nekrmit? Březí fena za dobu březosti potřebuje nabýt cca 30 procent své tělesné váhy, tudíž dietní strava, resp. dietní granule nebudou správnou cestou.

Čím konkrétně krmit březí fenu a jaké granule vybrat?

Pokud jste si přečetli odstavce výše a stále nevíte, čím březí fenu krmit. Doporučuji navštívit srovnání cen jednotlivých typů granulí pro březí feny. Za zmínku stojí Royal Canin Starter pro březí a kojící feny, který lze později použít i pro krmení štěňat


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!