Proč utrácet psa, když za útok může majitel?

Smutný pes

Přidal milan007, dne 13. 01. 2020 ,  0x

Proč utrácet psa, když za útok může majitel?

Nejspíše vás neminula zpráva, která obletěla všechna větší média. My jsme o ni nepsali, protože veškerá fakta byla dlouhou dobu vystavena nejen na hlavních stránkách největších zpravodajských webů.

Náš čtenář nám napsal článek, který jsme mírně upravili a plně se s ním ztotožňujeme, myslíme si, že je potřeba podobné případy vidět z více uhlů než z těch, které vidíme ve zprávách nebo si přečteme na Facebooku, v komentářích...

Československý vlčák, chrudim, útok, agresivita

Československý vlčák

ČSV byl vyšlechtěný na to, aby strážil hranice země. Jeho cena se pohybuje kolem 15 tis. Kč. ČSV na fotografiích vypadá pro laiky stejně jako vlk, viz fotogalerie československého vlčáka.

Dnes o něj není nijak malý zájem, ale pokud si ho pořídí nezodpovědný člověk, katastrofa je jistá. Poté následují dvě možnosti:


1) Vlčák je nezvladatelný a majitel si to připustí

V takovém případě pes nejspíše skončí v některém ze soukromých útulků. Pokud je ale opravdu nezvladatelný, má mizivou šanci. Výjimku tvoří záchranná stanice v Adamově, která se na toto plemeno specializuje.


2) Majitel si to nepřipustí

Navzdory tomu, že majitel ví, že pes již pokousal jiné psy nebo i lidi, tak to neřeší. V tom případě se jen čeká na to, kdy majitele nahlásí několik občanů (a ani v tom případě není jisté, že bude majiteli pes odebrán).

Důvod pro eutanazii?

Pes někoho zabil - je to důvod k eutanazii?

Eutanazie psů v ČR může vykonat pouze veterinář, a to pouze za určitých podmínek. To, že pes někoho v minulosti napadl, není zákonný důvod k provedení eutanazie.

Fakta případu z Chrudimi:

  • matku 4 dětí usmrtil československý vlčák (ČSV),
  • ČSV byl souseda,
  • mezi pozemky nebylo oplocení,
  • majitel nechal psa utratit.

Nevhodné plemeno k dětem

Vhodné ani nevhodné plemeno psa k dětem prostě neexistuje. Ať už se na internetu nebo v literatuře dočtete cokoliv, jde o hlouposti. Některá plemena sice mají predispozice být více přátelské, ale nedělá to z nich absolutní lidumily. Pes je stále šelma, ke které bychom tak měli přistupovat. Mj. ani bojová plemena psů neexistují, jde o stejný nesmysl. Přestože i na psiusmev.cz najdete (na první pohled) opačné tvrzení - obrázky bojových psů.

Příspěvek v diskuzi u článku:
Názor na vlčáka, diskuze, pes a dítě

Video: ČSV a děti

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!