Důkaz, proč bojová plemena neexistují. Existují pouze špatní lidé

Kuriozity

Přidal jitka-84, dne 26. 10. 2019 ,  0x


Plemeno amerického pitbulteriéra, popř. plemena skupiny bulteriérů jsou veřejností převážně vnímané jako bojová plemeno psů. Těmto lidem nahrává do rukou fakt, že pitbul byl vyšlechtěn pro psí zápasy, které ještě před stovkou let byly v USA legální, resp. se začaly právně postihovat.

Ale pitbulteriér s trefným jménem Thor rozhodně není krvelačná bestie, zachránil totiž celou rodinu.


(Obrázek zleva: americký pitbulteriér, stafordšírský bulteriér, miniaturní bulteriér)

Bojová plemena neexistují

„Všechno začalo tady”, řekl majitel Thora a ukazuje na shořelou verandu a ohořelý dům. „Do teď nemáme tušení, jak mohl požár vypuknout."

Požár vypukl asi ve 3 hodiny ráno, kdy pan Hunter se svojí přítelkyní Sarah a malou tříměsíční dcerou tvrdě spali. Hunter do doby vzniku požáru spal u jejich postele.


„Thor na nás začal skákat a dorážet, srážel jsem ho dolů, ale nic nepomohl. Říkal jsem mu, že s ním půjdeme ven za chvilku, ať si lehne. Ale skákal dál.” Pan Hunter se při vyprávění usmíval.


„Thor stále dorážel a já ho odtlačoval, jakmile jsme ho odtlačil silněji, skočil na mě a praštil mě oběma tlapkama do obličeje. V ten okamžik jsem se posadil, protože tohle Hunter nikdy nikomu neudělal. Bylo mi jasné, že se něco děje.” Sarah skáče příteli do řeči: „Podívala jsem se z okna a začala jsem křičet, měla jsem úplný hysterický záchvat. Než jsem se probrala, přítel dal naši dcerku do kočárku a byli připraveni vyrazit ven.”

„Thor, tedy celé plemeno pitbulteriérů je velmi inteligentní a úžasné k dětem”, říká Hunter. „Jsem totalně ohromený. Děkuji bohu za svého psa. Zachránil mi dceru, přítelkyni i mě samotného. Thor s ním žije více než 6 let, od doby, kdy ho odmítla fena (jeho matka). Sarah doplňuje: „Thor pro nás byl vždycky jako syn, teď je to ale navíc i náš hrdina. Zachránil naše životy.”

Statik prohlásil budovu po požáru za nestabilní a musela se zdemolovat. Rodina se do týdne přestěhovala hned na vedlejší ulici.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!