Bojová plemena psů obrázky

Psí plemena

Přidal fighting-dog, dne 6. 11. 2015 ,  0x


Srdečně zdravím všechny milovníky psů! K úvodu bych chtěl především říci, že osobně zastávám názor, že psi jsou určeni k tomu, aby člověku pomáhali, vlastně v praxi sloužili. A člověk psům na oplátku v praxi poskytuje přístřeší, stravu atd. Ovšem v dnešních dnech, tedy co se alespoň “moderních lidí” (především žen týče) jsou psi spíše módních doplňkem. K tomu psi nikdy nebyli určeni a osobně doufám, že v budoucnu nebudou.

Fotografie psů bojových plemen, společný předek?

Pravděpodobný předek psů, vlk je skvostné plemeno, mnohé rasy psů, které řadíme mezi bojová plemena se mu podobají. A to není náhodou, kupříkladu vlčáci (ať už německý ovčák nebo jiný) jsou čas od času zkříženi právě s vlkem, a to díky tomu, aby se jejich genotyp udržel ve správných mezích. Kdyby se tato plemena s vlky nezkřížila, způsobilo to změnu vzhledu vlčáků, ale také povahové změny, které jsou u těchto plemen vzácné. Nicméně, německý ovčák není řazen mezi bojová plemena, ovšem jeho temperament k této skupině psů do jisté míry pasuje. Přikládám mnoho fotografií (ne)bojových psů, vlků, Vy sami si můžete určit, do jaké míry jsou si podobní nebo snad nejsou?

Seznam bojových plemen psů

Jestliže chceme vymezit bojová plemena psů (alespoň v ČR) narazíme na problém. Ve skutečnosti neexistuje (zákonem podložený) seznám psích bojových plemen. Z toho plyne jedna podstatná věc, v České republice může kdokoliv chovat jakákoliv psí plemena a účastnit se oficiálních psích výstav a zkoušek.

V roce 2013 představil Dr. Rath návrh novely zákona, která se týkala seznamu bojových plemen, přičemž by měl být jejich případný chov omezen a regulován. Tento návrh ovšem obsahoval mnoho chyb, do seznamu byla zahrnuta i ty psí rasy, které “bojovný” temperament nemají. Ovšem v Německu, respektive v Bavorsku jsou “napřed,” protože určitá plemena zcela zakázali, pokud v Bavorsku takové plemeno vlastníte, jste nuceni mu najít jiný domov, popřípadě ho utratit. Deportace nebo eutanazie, zajímavý přístup od tak vlídné země k uprchlíkům. Mezi zakázaná Bavorská plemena patří: rotvajler, americký stafordšírský teriér, dobrman, anglický stafordšírský bulteriér, bulteriér, argentinská doga, pitbul,brazilská fila, rhodéský ridgeback. Zajímavé je, že zákaz se netýká pouze čistokrevných plemen (psů s PP), ale také jejich kříženců!

Jestliže hledáte jiný používaný seznam bojových plemen v České republice, níže přikládám jeden z používaných abecedních seznámů.

Americká akita, Americký buldok, Americký pitbulterié,r Americký stafordšírský teriér, Anglický buldok, Anglický bulteriér, Bordeauxská doga, Brazilská fila Bulmastif (Bullmastif), Bulteriér (neboli: Bullteriér, popř. Bull Terrier), Kanárská doga, Miniaturní bulteriér, Neapolský mastin, Stafordšírský bulteriér, Tosa Inu.

 


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!