Když se z majitele útulku stane množitel...

Smutný pes

Přidal dita-petrova, dne 30. 11. 2019 ,  0x

Když se z majitele útulku stane množitel...

Jen pár lidí situaci opravdu chápe. Jen pár lidí prožívá to, co je za na druhé straně. Jen pár lidí rozumí tomu, proč řízené množení psů bez PP nedává smysl.

Možná si ťukáte na čelo, že znovu čtete o té propagandě, kdy si blázniví pejskaři vymýšlí, že pes bez papírů je něco méně, že si snad nezaslouží život.

Pes v útulku

Osvěta množení psů spíše nefunguje, stačí se podívat na inzertní portály...

Proč nemnožit psy bez PP rozumí jen pár lidí, ale...

...najdou se i tací, kteří provozují útulek a množí. A přivydělávají si. Kde je poptávka je i nabídka, že? Právě o to tu běží, kdyby neexistovala poptávka (vy, kteří hledáte krásné štěňátko bez PP na inzertních portálech - tak do pěti, možná deseti tisíc), neexistovala by ani nabídka.

Problematiku množíren můžeme pojmout různě. Prvně chceme, aby se dostala k nejvíce lidem, a tak máme několik možností.

Působit jako afektované dítě


Nebo šokovat

Viz článek: Opuštěný pes s cedulkou uvázaný u stromu čekal na pomoc

Když množírny vysvětlujete v klidu a fakticky, nikoho to nezajímá

Mohli bychom vytasit stovky, spíše tisíce článků, které do této kategorie spadají, např.:

Pes se nám vrátil již po šesté z nové rodiny


Začarovaný kruh jménem množírny

Psa s průkazem původu nepotřebuji, na ceně ani tolik nezáleží.

Zapomeňte prosím na tuto myšlenku. Buď si pořiďte psa z útulku anebo psa s průkazem původu od chovatelské stanice s dobrými recenzemi. Jedině tak bude osvěta alespoň trochu účinná. Kdyby každý z vás vysvětlil problematiku svým známým a oni svým známým... Mohli bychom se zaměřit na osvětu, jak cvičit psa nebo jak se o psa starat. Tedy na to, co zajímá většinu lidí. Věděli jste, co lidi nejvíce zajímá? Psí plemena, bylo by skvělé vytvořit podrobný a jedinečný seznam s podrobnou charakteristikou všech psích plemen. Ale - máme tu množírny, něco, co zasvěceným lidem leží pořádně v žaludku.

Když pracujete v útulku, víte základní věcí

Někteří majitelé útulku asi spadli na hlavu

Již jsme obdrželi několik trestních oznámení a předžalobních výzev, a proto přikládáme pouze odkazy, veřejně dostupné informace se skrytými osobními údaji a faktické poznámky.

Mapa množitele psů

zdroj

Inzerát množitele psů

zdroj

Mapa množírny psů v ČR

zdroj

Jak vidno, někteří majitelé, provozovatelé útulků či záchytných stanic neznají ani základní souvislosti pojmu množírna a nadbytek psů v ČR.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!