Jak často venčit štěně
Přidal dominik, dne 4. 07. 2016 , 0x
Každý správný psovod chce pro své štěně a později psa to nejlepší. V praxi platí, že čím více času psovi věnujete, tím lépe. Nezapomeňte, že štěně potřebuje mnohem více spánku a odpočinku než dospělý pes. Všeho tedy s mírou.
Jak dlouho spí štěně a dospělý pes?
Intenzita venčení štěněte není nejdůležitější
Štěně určitě venčete ráno a před spánkem. Pokud si chcete po ránu přispat, odeberte po jídlu psovi vodu. Jinak Vás kamarád ráno probudí anebo Vám připraví nechtěný dárek. Štěně do cca 4 měsíce potřebuje procházky intenzivnější, protože jeho močový měchýř nepojme tolik tekutiny a svěrače nemusí pracovat úplně správně. Vše se ale časem zlepší. Pokud si přes den nemůžete dovolit štěně (do 6 měsíců) venčit např. 6 hodin, musíte počítat s tím, že po návratu doma najdete loužičku. Mnohdy si noví majitelé psa myslí, že jejich štěně je neposlušné, značkuje atp., ale chyba je obvykle na jejich straně. Jednoduše štěně nevyvenčili několik hodin. Fyzická aktivita psa intenzitu „nutného” venčení zvyšuje.
Jak odnaučit štěně močit doma?
Čemu se u štěněte při venčení vyvarovat
Štěněčí tělo je mnohem náchylnější vůči okolnímu prostředí či fyzickým zásahům než organismus dospělého psa. V zásadě je nutné se štěnětem zacházet jako s dítětem, a to nejen při venčení. Pokud vlastníte štěně velkého či obřího plemene, určitě jste již slyšeli o DKK. Určitě nenechávejte taková štěňata zbytečně skákat či chodit ze schodů. Štěňata do 4 měsíců ještě nejsou imunní proti vzteklině a mnohým dalším i smrtelným onemocněním. Přestože se budou v praxi setkávat pouze se zdravými psy, riziko nákazy stále existuje. Ostatní zvířata mohou být očkovaná a zcela zdravá, nicméně mohou být tzv. přenašeči daných nemocí. Venčení štěněte ihned po jídle se nedoporučuje nejen kvůli možnosti nadýmání či riziku zvracení, ale také kvůli torzi žaludku.
Venčení je „super” nejen pro štěně
Procházka se psem je jedna z mála aktivit, které si může užít celá rodina společně s novým rodinným příslušníkem (štěňátkem). Chůze je pro člověka, ale i pro psa nejpřirozenější pohyb, který je nutný pro správný vývin kardiovaskularního systému a de facto celého organismu jedince. V praxi se nedivte, že je pes či fenka (středního a větších typů plemen) rychlejší než Vy, rychlejší chůze je pro ně totiž přirozená.
Komentáře:
Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.