Tenhle muž prozradil, jak lze ohleduplně budit slepého a hluchého psa

Obecně o psech

Přidal ff, dne 22. 04. 2020 ,  0x

Tenhle muž prozradil, jak lze ohleduplně budit slepého a hluchého psa

V poslední době jsme se rozhodli psát především o vás. O běžných majitelích, kteří ale denně řeší problémy, se kterými si na druhé straně jiní nedokáží poradit...

Slepý pes je problém?

Být slepým člověkem je mnohem horší než být slepým psem, protože lidé přijímají většinu podnětů z okolí pachem. Lidé právě zrakem. Takže v rámci slepých psů to nemusíte s empatií až tolik přehánět. Omezuje je to mnohem méně než si myslíte. Slepota u psa rozhodně není důvod k eutanázii!

Psali jsme:

Jak se chovat ke slepému psovi?


Úžasná adopce slepého psa


Pes se vypořádal se slepotou díky echolokaci


Hluchota u psa

Ztráta sluchu je u psů mnohem větší problém než u lidí. Podrobnosti můžete najít v našem minulém článku.

Jak se chovat k hluchému a slepému psovi?

Jedním slovem - ohleduplně. To je vše. Chce to pořádnou dávku empatie, a především - stereotyp. Vytvořte pejskovi rutinní záležitosti, na které se může těšit, a se kterými bude počítat. Tzv. hodiny v hlavě mají psi lepší než lidé.

A jak takového pejska probudit? Hlavní finta je ve zmiňované ohleduplnosti - jemně na něj foukněte. Jak to může vypadat v praxi se podívejte níže na videu.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!