Slepá a hluchá fenka je nejlepší sestřička pro každé zvíře, kterou jsme v záchytné stanici kdy měli

Kuriozity

Přidal cikorka, dne 20. 01. 2020 ,  0x

Slepá a hluchá fenka je nejlepší sestřička pro každé zvíře, kterou jsme v záchytné stanici kdy měli

Tahle slepá i hluchá fenka Lala je tou nejlepší sestřičkou pro všechna zvířata, kterou jsme v záchytné stanici kdy měli. U každého zvířete si ihned získá důvěru.

Když provozujete záchrannou stanici pro ztracená nebo zraněná zvířata, je to velká dřina (psali jsme zde).

O tom, že psi se dokáží vzájemně uklidnit, také nemůže být pochyb. Ať už provozujete záchytnou stanici, azyl, útulek nebo máte více psů, nesmí vám ve smečce chybět tzv. mamka, která vychovává nově příchozí a zároveň uklidňuje psi s fóbiemi nebo v úzkostných stavech.

V dnešním článku se podíváme na příběh Laly, fenky křížence labradorského retrívra, kterou nikdo nechtěl adoptovat už jen kvůli tomu, že je slepá a hluchá. Do záchytné stanice již tak dorazila. Provozovatelé se ale rozhodli, že si ji nechají, protože se skvěle osvědčila jako sestřička.

Nejdříve začnou věřit jí, až potom si získáme důvěru i my.

Slepý a hluchý pes

Dokonce se objevil i její původní majitel, kterého jsme našli v jedné menší databázi podle čísla čipu, který měla. Domluvili jsme se s ním, že si ji zde necháme.

Pes a papoušek

Její první pacientkou byla fenka, která porodila, ale byla natolik slabá, že se nemohla starat o svá štěňata. Lala se štěňat ujala, dokonce se u ní spustila i laktace.

Pes se štěňaty

Pro psy je nejdůležitější čich, který má naštěstí v pořádku. Sluch i zrak jsou pro psy druhotné přijímače okolních vjemů.

Pes hlídá kočku

Dokonce na ní dobře reaguje i většina hysterických koček...

Pes oblizuje kočku

Když nemůže pomoct ničím dalším, přijatá zvířata uklidní a políbí je na rozloučenou.

Pes uklidňuje kočku, fena

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!