Jak často krmit štěně

Krmivo

Přidal dominik, dne 7. 05. 2016 ,  0x


Množství denních dávek krmiva pro štěně je individuální a záleží na Vás. Někteří majitelé krmí štěně dvakrát, jiní i pětkrát denně. Já osobně při převzetí, kdy je štěně ve věku cca 8 týdnů, začínám na 4 denních dávkách a postupně snižuje na konečné 2 krmení denně. Nejdůležitější ale je, nezapomenout štěně krmit kvalitní potravou, pokud nehodláte vařit a investovat velké částky, je vhodné zvolit kvalitní suché krmivo.

Zjistěte si: Do kdy je pes ještě štěně?

Množství denních dávek se liší i u starých psů

Někteří chovatelé psů stojí za názorem, že by měl dospělý pes žrát maximálně jedenkrát denně, vždyť vlci a divocí psi žerou obvykle obden. Ano, to je pravda, ovšem takoví psi se dožívají mnohem méně. Navíc u mnoho psích plemen při velkém naplnění žaludku hrozí jeho torze, což je jedna z nejčastějších příčin úmrtí „domácích” psů.

Kolik krmiva za den potřebuje štěně

Jedno z pravidel říká, že by štěně mělo přijmout asi 1 gram na 1 kg předpokládané konečné hmotnosti (dospělého psa). Na druhou stranu se, bohužel, tímto pravidlem nelze řídit, protože nepočítá s nutriční hodnotou krmiva, konkrétním plemen psa nebo s fyzickou aktivitou štěněte. Pokud krmíte granulemi pro štěňata, můžete se řídit dle výrobce (údaje o doporučeném denním dávkování jsou uvedeny na obalu). Následně dle exteriéru štěněte denní dávku krmiva zvýšíte nebo snížíte.

Přečtěte si: Nejlepší granule pro štěňata

Jak měnit množství dávek krmiva pro štěně v praxi?

Jak často budete krmit štěně, což jsem již zmínil v úvodu, záleží pouze na Vás. Myslete na to, že štěně nedokáže využít přijaté živiny stejně dobře jako dospělý pes. Trávení je u štěňat i dospělých psů (především díky krátkému tenkému i tlustému střevu) rychlejší než u lidí. Do 3 měsíců by štěně mělo dostávat 4 dávky denně, poté je možné pozvolna přecházet na 3 a mezi 6ti a 12ti měsíci přejít na 2 či 1 denní krmnou dávku. Kdy změnit četnost krmení se řídí konkrétním typem psa, více v článku: Jak často krmit psa.

Mohlo by Vás zajímat: Jak často odčervovat psa, První koupání štěněte


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!