Americký stafordšírský teriér výcvik a výchova

Výcvik a výchova

Přidal dominik, dne 9. 07. 2016 ,  0x


Americký stafordšírský teriér je plemeno psa, které z prvního pohledu budí respekt. Snadno si ho spleteme s americkým pitbulteriérem, což není náhoda, tento americký teriér je totiž jeho nejbližší příbuzný. Oba tito teriéři mají původ ve Velké Británii, přičemž na začátku 20. století se díky imigrantům dostali do USA.

Přečtěte si: Jak správně cvičit psa

Temperament psího bojovníka

Před výcvikem a výchovou amerického stafordšírského teriéra si musíme uvědomit, že jde o rasu psa, která byla vyšlechtěna pro psí zápasy. Vlastně ne tak úplně, díky svým anatomickým a fyziologickým vlastnostem se ke psím zápasům používal. Díky tomu, že na začátku 20. století byly tyto zápasy ve Spojených státech velmi oblíbené, začalo šlechtění, které dalo vznik právě Americkému pitbulteriérovi. Americký stafordšírský teriér byl poté určen spíše na výstavy a jiné chovatelské potřeby.

Pes vhodný do bytu i k dětem?

Při čtení některých článků na internetu bych si rád promluvil s daným autorem. Bohužel, nejde pouze o internet, ale mnoho hloupostí se můžeme dočíst i v různých magazínech. Přemýšlíte, jaké první plemeno psa si pořídit a s americkým stafordšírským teriérem nemáte žádné, popř. pouze malé zkušenosti? Kamarád si ho pořídil a nemůže si jeho povahu vynachválit? I přesto si koupi tohoto psa velmi rozmyslete. Jak vyplývá z odstavce výše, americký pitbull-teriér, ale ani americký stafordšírský teriér vrozenou bojovnost v krvi nezapře. Samozřejmě, nejde pouze o plemeno, ale především o individualitu jedince.

Americký stafordšírský teriér je vhodný pro zkušené chovatele

Máte dostatek motivace a času na výchovu psa? Pokud ano, může být toto plemeno psa i Vaše první a výchova a výcvik dopadne dobře. Při výcviku nesmíte podcenit období štěněte, kdy pes či fena získá ty správné návyky a ujasní si, kde se v hierarchii vlastně nachází. A při výchově nesmíte zapomenout, že začíná ihned po převzetí štěněte. Problémy s dominancí nejsou u stafordšírského teriéra výjimkou, proto je nutné každý povel dokončit do zdárného konce a nikdy, opravdu nikdy nepolevit a stát si za svým. Ženy budou muset pilovat zvučný hlas, protože ten na psy (většinou) platí.

Výcvik a výchova amerického stafordšírského teriéra se od jiných psů nijak neliší, ale…

V případě, že máte se svým psem konkrétní problém, zkuste na webu Psí Úsměv funkci hledání, popř. sekci výcvik a výchova psů (nebo vložte přímo popis problému jako nový článek, rádi pomůžeme). Jak již bylo řečeno, jde o velmi temperamentní plemeno, které potřebuje svědomitého majitele. S dobrým výcvikem americký stafordšírský teriér ochrání nejen Vás a Vaši rodinu, ale mj. i Váš majetek. Pokud jste podcenili období vývoje štěněte, je na místě se poradit se zkušeným kynologem, resp. chovatelem pitbulteriéra či tohoto plemene a vyřešit konkrétní problémy. Když dáte najevo, že dominantnímu psovi ustupujete, pes pochopí, že on dává rozkazy Vám, nikoliv naopak.

Související články:

Základní povely poslušnosti u štěněte

Jak odnaučit štěně čůrat doma

Jak zklidnit psa


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!