Úžasná proměna psa, který už nikdy neměl chodit...

Smutný pes

Přidal Nihoman, dne 26. 05. 2020 ,  0x

Úžasná proměna psa, který už nikdy neměl chodit...

Neradi píšeme o zázracích, protože celá naše redakce se převážně skládá z jednorázových přispěvovatelů, kteří se chtějí podělit o jeden vlastní zážitek. Obvykle děláme korekturu, tedy vlastně připíšeme pár vět jako vysvětlení atp.

Jakmile je někde napsáno zázrak anebo jiné slovo, které bychom rádi vyměnili, přepíšeme ho za synonymum. To dokládá i fakt, že o posledním zázraku jsme psali o Vánocích.

V tomto případě jsme se ale rozhodli, že uděláme výjimku, protože síla bojovat tohoto chlupáče byla opravdu astronomická.

V článku záměrně nezmiňujeme kontaktní údaje pro adopci, protože očekáváme velký zájem. Na aktuální psi k adopci se můžete podívat zde. Za pár týdnů by již konečně měl být představený přehledný adopční portál, přístupný všem a zdarma (více informací ZDE). Tom je aktuálně v tzv. dočasné péči, v dočasném domově.

Jak to všechno začalo?

Začalo to městkou odchytovou službou, která do veterinární ambulance přivezla psa vzhledem typu bull, který nemohl chodit a jeho žebra jste mohli napočítat pouhým okem z velké vzdálenosti.

„Vzhledem k tomu, že pejsek nemohl chodit a celkově byl ve velmi špatném stavu, zvažovali jsme i eutanázii. Jeho síla bojovat byla ale obrovská, a tak jsme se rozhodli, že s ním maraton operací podstoupíme.
Podle prvotních vyšetření to ovšem nevypadalo, že i kdyby se vše zadařilo, že někdy v životě bude moci ještě normálně chodit.“

na veterině, pes, kapačky

Po operaci konečně vypadal klidně, jako kdyby ho po dlouhé době chvíli nic nebolelo.

Pes v posteli, spánek, anestezie

Všechno šlo podle plánů. Tom, jak jsem ho pojmenovali, si chtěl stále hrát...
Ovšem to jediné, co zvládal, bylo přetahování.

Pes, hračka, únava, po operaci

Po prvním týdnu dokonce zvládal sám zbaštit krmivo z misky.

Pes žere krmivo v leže, leží

Začátkem třetího týdne začali namáhavé rehabilitace, kde jsme se snažili Tomovi připomenout chůzi.

Chůze psa, rehabilitace

Přesně 5. den poté se těsně před půlnocí zvládl sám postavit a po dlouhé době se vyčůrat ve stoje.

První krůčky, uzdravení psa

Hned druhý den ráno se ve stoje konečně najedl...

...A hned poté se každému snažil vysvětlit, že teď už může aportovat, že už je všechno v pořádku.Roztomilý pes

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!