Tohle je Árčí, který už 5 let dává najevo lásku svému sourozenci zasednutím

Zábavná videa a obrázky

Přidal simii, dne 7. 02. 2020 ,  0x

Tohle je Árčí, který už 5 let dává najevo lásku svému sourozenci zasednutím

Pes je nejlepší přítel člověka.

Mají ale psi přátelství i mezi sebou? Nebo jen občas? A co mezidruhové přátelství? Řeší psi vše podle hierarchie, tedy rozeznávají ve vztazích jen vztah dominance a submise?

Aby nešlo jen o řečnické otázky, tak si odpovíme na všechno. Začneme tím nejsnazším, o čem jsme už několikrát psali - mezidruhová psí přátelství.

Přátelství u zvířat

Většina náboženství mluví o něčem, jako duše. Je to prý výsada pouze lidí. I podle mnoha zkušených kynologů mylně přisuzujeme psům mnoho výhradně lidských vlastností. Do nedávna snad všichni odborníci na psy, byli přesvědčeni, že psi žárlit neumí... V nedávném průzkumu (2018 J. Abdai a kol.) bylo potvrzeno, že psi žárlit umí - psali jsme zde.

Snad všechna náboženství mluví o něčem, jako nebe. Křesťanství obecně mluví (převážně) o tom, že je to výsada pouze lidí. Dovolte nám za nás odpovědět dvěma citáty:

Pokud mám říct svůj názor na nesmrtelnost. Poznal jsem nějaké psy, kteří půjdou do nebe, ale o hodně hodně hodně méně lidí. (James Thurber)


Pokud v nebi opravdu nejsou žádní psi. Chci jít tam, kam šli oni. (Will Rogers)


Hierarchie ve psí smečce

Ano, u vlků i psů funguje hierarchie (u lidí snad ne?). Mnoho odborníků (především na vlky) si stále myslí, že celý život se u psů točí pouze kolem dominance a submise. Vlkům dávají punc lepší komunikativnosti a dovedností. Není to pravda. Psali jsme zde.

Kdo je pes Árčí?

K tomuto článku nás ale dovedl pes, který dává najevo svou náklonnost svému sourozenci zasednutím. Rádoby odborníci (v diskuzích) začnou tvrdit, že jde o hloupost, zasednutí je jasný projev dominance.

Ano, zasednutí opravdu obvykle znamená projev dominance. Pokud se ale často opakuje, tak jde spíše naopak o projev přátelství, něco ve smyslu: Ahoj kámo, hele, jsem u tebe. Jak na jednom příkladu můžeme vidět, psí komunikace je složitější než ta lidská, protože signálů je mnohem méně a mohou v různých situacích znamenat různé věci... Všechny signály, pokud bude zájem, plánujeme vysvětlit v novém seriálu.

Majitel Árčího k zaslané fotografii napsal:

Malý brácha Árčí má nejoblíbenější parťačku, sourouzence, kterému dává najevo svou lásku opravdu nezvyklým způsobem...

Tohle je Árčí

Štěně, černý pes

Adoptovaný pes, který dává najevo svou náklonnost originální cestou.

Árčí a sourozenci, psí smečka, doma

Árčí a sourozenci, psí smečka, venku

Myslíme si, že to takhle budou dělat stále. Už je to 5 let, co žijí pospolu.

Árčí a sourozenci, psí smečka na gauči, pes

Árčí a sourozenci, psí smečka, zasednutí, indoor

Otázka je, jak to bere Tully, fenka, na kterou Árčí zasedává...

Árčí a sourozenci, psí smečka, zelený gauč, domaÁrčí a sourozenci, psí smečka, zasednutí

Někdy mu dá ochutnat jeho vlastní medicínu...

Psí pomsta


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!