Pro zvířata všechno: Jak vzniká záchranná stanice?

Kuriozity

Přidal jitka-84, dne 25. 10. 2016 ,  0x


I v České republice existuje plno organizací, které se věnují pomoci těm, kteří si o ní nemohou říci. Ale jen zlomek lidí to dělá na plný úvazek bez nároku na mzdu. Mezi ně patří Jane z Kalifornie, která pro zvířata dýchá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.


Jane je snílek, ale v tom dobrém slova smyslu. Je to žena činu. Nezachraňuje pouze psy, ale i exotická zvířata. „Je úžasné sledovat, jak různí živočichové vytváří celek, rodinu a vzájemně si pomáhají”, svěřila se Jane.


Dává přednost bylinkám, většinu poranění a nemocí tak vyléčí, ale pokud je to nutné, má známého veterináře, který ji pomáhá. „Všechna zvířata, která jsou u nás jsou tu pouze dočasně, tedy až na tři pejsky: Tristana, Puzzle a Parfait. Oni mají jen tři nohy, bez nás by se neobešli.”

„Některé typy přátelství mezi zvířaty uvidíte jen u nás. Například psa s lamou nebo lamu s klokanem, je to opravdu úžasné.”

Jane neplánovala vytvořit záchranou stanici, začala s jedním opuštěným psem, kterého našla v poušti. Ale poté se přidali srnky, antilopy, zebu… Naštěstí se o jejich činech dozvědělo okolí a finančně nijak nestrádá.

„Všechno to začalo postupně, ani jsem si to nejprve neuvědomila! Všechno co jsem v životě měla, zmizelo. Ničeho ale nelituji.”

Od roku 2005 do r. 2010 Jane držela rekord v Guinessově knize rekordů za největší obvod rohu u jakéhokoliv zvířete.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!