Než si pořídíte psa, přečtěte si upřímného průvodce o útrapách se psem

Obecně o psech

Přidal homir-n, dne 21. 07. 2020 ,  0x

Než si pořídíte psa, přečtěte si upřímného průvodce o útrapách se psem

Pořízení psa nesmí být impulzivní rozhodnutí. Na druhou stranu všichni v redakci víme, že články, které tu píšeme jsou určené zejména pro milovníky psů. Anebo pro ty, které hledají ověřené rady o psech na internetu....

Pes na vesnici

Ještě před hlavním tématem si zmíníme typického psa na české vesnici. Je zavřený v kotci, na řetězu anebo pobíhá volně na zahradě. Obvykle ho vlastní člověk v důchodovém věku.

Dostane nažrat jednou, někdy dvakrát denně. Miska s vodou je obvykle přítomná. Ale tím to končí.

Takový pes má radost z každé návštěvy, procházka za plot je pro něj svátek.

Pokud jde ale o dominantního psa a nebudete k němu správně přistupovat do jeho 2 let. Mohou vás čekat obrovské problémy s neovladatelností či agresivitou.

Táta bývá proti...

Pokud jste rodina, máte jedno nebo více dětí. Typickým zastáncem nemít psa, je hlava rodiny - otec. Ve skutečnosti se to ale do týdne po adopci změní. Opravdu, ve většině případů táta rychle změní názor.

A děti? Navzdory slibům - obvykle nadšení vydrží týden, maximálně měsíc. Starostlivost o psa tedy zůstane na rodičích nebo prarodičích.

Doporučujeme: Táta nechtěl mít psa, pak ale otočil: Vaše příběhy.

Upřímný průvodce: O útrapách se psem

V posledních dnech vidím na internetu mnoho příspěvků o tom, že se někdo nutně potřebuje vzdát psa. A když článek dočtete do konce, nemůžete věřit vlastním očím.

Nad důvody rádoby páníčků zůstává rozum stát. Někdy dojde tato věc do extrému, kdy majitel dovede psa do veterinární ordinace a chce ho uspat - důvodem je i jeho nadváha. Že je to vinou majitele, je to, co některým lidem asi nedochází.

Inzerát: Pes hledá nový domov, protože...


Mezi nejčastější absurdní důvody toho, proč lidé hledají pro svého psa, člena rodiny, nový domov patří např.:


  • Pes líná, všude jsou chlupy,
  • nezvládáme výcvik psa v pubertě,
  • hyperaktivita psa,
  • nedostatek místa,
  • stěhování (zákaz mít psa v podnájmu),
  • narození dítěte...

A mnoho dalších. To jste opravdu nečekali, když jste si psa pořizovali, že budete mít dítě? To jste nevěděli, že pes je aktivní zvíře a ke spokojenému životu potřebuje pohyb? To jste nevěděli, že pes potřebuje někde bydlet? To jste nevěděli, že pes má mnohem více chlupů než vy, a dokonce líná (většina plemen)?


Upřímná zpověď ztrápeného pejskaře:

Opravdu nerad to teď a tady píšu...

Život a výchova s mojí fenkou Stellou je někdy opravdu velmi složitý.  Neustále líná, chlupy jsou nejen na černém oblečení, ale úplně všude, včetně postele. Stále chce ven na procházku. A to i v čase, kdy se mi to vůbec nehodí.

Jiný den mi ukradla můj chleba se šunkou, když jsem se zrovna nedíval. Je mnohem těžší najít podnájem za rozumné peníze - když máte psa. A když jde o německé ovčáka, máte to ještě těžší. Rozhodl jsem se, že se ji v žádném případě nevzdám. Navzdory tomu, že můj život je mnohem složitější, platí vyšší nájem a poplatky za psa? Krmivo je to poslední, čeho byste se měli bát. Spíše je lepší si za kvalitní krmivo připlatit, abyste předcházeli onemocněním, které nekvalitní krmivo může způsobit.

Počítejte s tím, že vás před 6 hodinou ráno vzbudí skokem do postele. Anebo budete muset vstávat ještě dříve, abyste stihli venčení, snídaní a včas dorazit do práce.

Budu pokračovat v boji se zlodějem jídla.

Budu pokračovat přes veškeré útrapy, když jsem se k ní UPSAL po adopci před více než 4 lety.

Bude stále se mnou, ať už se přestěhuji kamkoliv. Ať už budu mít nespočet dětí. Ať už mě dokáže naštvat sebevíc - vždy ve mě bude mít oporu.

Je to moje rodina.

A pokud to nevidíte stejně, prosím, udělejte nám všem laskavost a psa si nepořizujte ani neadoptujte. Aspoň do té doby, než to uvidíte stejně...


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!