Chovatel vlků se podělil o seznam vlčího chování, které byste asi znát nechtěli

Kuriozity

Přidal gg, dne 18. 01. 2020 ,  0x

Chovatel vlků se podělil o seznam vlčího chování, které byste asi znát nechtěli

Chovatel vlků sdílel seznam o vlčím chování, které nejspíše nebude úplně přínosné žádnému chovateli.

Na druhou stranu, vychází z praxe a tyto věci jste o vlcích ani netušili...

První poznání, setkání, vlk, člověk

Vlčí stigma

Vlci jsou na jednu stranu úžasná zvířata. Už jen díky tomu, že to jsou psí prapředci. Dokonce si mohou být natolik podobní, že je v útulku zamění za psa.

Přestože se počet zájemců o chov vlků nebo velmi příbuzných plemen rozrůstá. Opakem je vyhnání vlků z okolí lidských obydlí. Jako náprava slouží programy pro navrácení vlků zpět do divočiny v Česku a Slovensku.

V diskuzích jsou často tato plemena ožehavé téma, týká se to i československého vlčáka, který nemá s vlkem podobné chování, ale i vzhled. O posledním případu, kdy majitel nezvládl plemeno ČSV, jsme psali zde.

Seznam chovatele vlků

Do emailu nám dorazil již přeložený seznam, původní zdroj pochází z diskuzního portálu Reddit.com, přímý odkaz na příspěvek je již nefunkční.

1) Vlčí kožich

Vlčí chlupy jsou neuvěřitelně huňaté, což se kdekomu může líbit. Vlci mazlení milují, tedy jen v případě, že vám důvěřují.

2) Velikost vlka

Vlci jsou mnohem větší, než si myslíte. Máte už představu? Tak ji zdvojnásobte.

Velikost vlka, člověk vs. vlk

3) Zápach

Vlci nepáchnou jako psi, ale opravdu zapáchají. Jen máte problém přijít na to, zda je to příjemná vůně nebo hrozný zápach.

4) Oblizování

Vlci vás chtějí olizovat uvnitř v ústech. Nepřestanou se o to pokoušet, ať to stojí, co to stojí. Takže nesmíte mluvit a zatnout pevně zuby, aby nedosáhli toho, čemu oni říkají vhodný pozdrav alfa-samce.

Lízání, oblizování, vlk

5) Krmení

Vlk nechce, abyste se na něj dívali, když ho krmíte. Zároveň chce, abyste ho krmili a byli mu nablízku. Během krmení jsou vždycky v rozpacích.

6) Odpočinek

Když si na vás chce lehnout starší vlk. Smiřte se s tím, tohle je od teď váš život.

7) Vlčata

Mladí vlci, stejně jako štěňata, jsou neuvěřitelně praštění a stupidní. Když poprvé uvidí člověka, tak si pomyslí, že to tělo je moc měkké, že to neunese celou jeho váhu - vzápětí na vás vyskočí.

8) Pamlskování

Nechat psa, aby vám žral z ruky je příjemný pocit, budete to chtít dělat celý den.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!