20+ psů, kteří svou proměnu z tlouštíků zvládli na jedničku

Kuriozity

Přidal qwidus, dne 17. 06. 2020 ,  0x

20+ psů, kteří svou proměnu z tlouštíků zvládli na jedničku

Obezita není k smíchu. Jak u lidí, tak u psů. Pes si ovšem sám nenaservíruje granule nebo BARF. Za váhu psa je tedy odpovědný jeho majitel.

Někdy se díky tomu stane i absolutně paradoxní situace, kdy majitel přivede psa do útulku z důvodu, že je pes příliš obézní...

Psali jsme: Fenka bígla chtěl majitel upsat, protože měla velkou nadváhu

Přes 50 % psů je obézní

V ČR za posledních 20 let bohužel nebyl proveden průzkum, který by se tím zaobíral. Jednotliví veterináři dle mnoha zdrojů udávají rozmezí od 33 do 80 % svých pacientů.

Např. v USA jsou tyto průzkumy de facto každoroční, přičemž poslední letošní údaj činí 59,5 % (zdroj: USA Today).

Kdo může za nadváhu u psa?

Když vynecháme pomlouvání majitelů, které stejně nic dobrého nepřinese. Musíme zmínit (především u fen) zvýšení rizika obezity po kastraci (více zde), svou podstatnou roli hrají i podobné dysfunkce jako u lidí (štítná žláza, játra, ledviny, TS atp.).

Nikdy není pozdě!

Na to zhubnout je čas vždycky. Pojďme se podívat na více než 20 psů, kteří to zvládli na jedničku.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!