Fenka bígla byla málem utracena díky své nadváze...

Kuriozity

Přidal marcus, dne 24. 02. 2018 ,  0x

Fenka bígla byla málem utracena díky své nadváze...

 „Byla tak mladá. Věděli jsme, že jí dokážeme pomoci.“

Honey je roztomilá fenka plemene bígl, která byla opravdu hodně obézní. „Když se objevila v naší stanici, nemohla kvůli své nadváze skoro ani chodit.“

Měla být utracena

Osoba, která ji k nám přivedla, ji chtěla utratit. To ale naši pracovníci odmítli. „Byla ještě mladá. A my jsme věděli, že jí dokážeme pomoci zhubnout,“ uvedla paní Kabelková, pracovnice záchranné stanice.

Přemíra jídla způsobila obezitu

Veterinární lékař odhalil, že má Honey problém se štítnou žlázou. Díky lékům zhubla první dva a půl kilogramu. Bylo však jasné, že to nebude stačit. Muselo se jít mnohem dál.

„Není zcela jasné, kdo byl její majitel. Víme jen, že měl zhoršující se demenci,“ vysvětlovala paní Kabelková. „Zřejmě nastala situace, kdy už nevěděl, zda Honey nakrmil nebo ne. Tím se k ní dostalo mnohem více jídla, než by bylo vhodné,“ dodala.

Kvůli jídle se navíc váha Honey vyšplhala na neuvěřitelných 30 kilogramů! Zdravý bígl by přitom měl v jejím věku vážit o dvě třetiny méně.

„Měla problémy s pohyblivostí. Obrovské břicho jí překáželo pohybu. Jediným způsobem přesunu bylo natahování předních tlapek,“ řekla Kabelková.


Cvičební plán ve vodě

Na radu veterinárního lékaře byl Honey vytvořen speciální cvičební plán. Několikrát týdně trénovala v mělkém bazénu. Voda ze začátku pomohla ušetřit klouby a kosti, které byly už tak výrazně přetěžovány.

„Nejprve vodu nenáviděla, ale postupně si začala zvykat. Povzbuzovali jsme ji malou odměnou, například kouskem mrkve,“ vzpomínala Kabelková. „Když byla ve vodě, mohla se znovu pohybovat.“

Zlepšovala se čím dál tím více

Týdny utíkaly a Honey se výrazně zlepšovala. Povedlo se jí shodit téměř deset kilogramů a cítila se viditelně lépe. „Jednoho krásného dne se nakonec zvedla a šla. Na ten úžasný okamžik nezapomenu,“ usmála se Kabelková.

Dlouhé procházky a vodoléčba

Nastaly každodenní procházky. Kromě nich musela Honey docházet také na vodoléčbu. Klouby i vazy dostaly během těch let pěkně zabrat. Vyžadovaly zvláštní péči, aby se obnovila jejich funkčnost. Poslední měření ukázalo skvělý výsledek – Honey zhubla téměř polovinu své původní váhy.

„Chodí na dlouhé procházky, zvládne vylézt schody a dokonce se občas i rozeběhne,“ řekla Kabelková. „Je jako vyměněná. Úplně jiný pes.“

Cíl je na dosah

Honey ještě zbývá dát pryč posledních pár kilogramů. Už teď se ale cítí o mnoho lépe, a paní Kabelková je šťastná. Během procesu se do ní všichni lidé, kteří ji pomáhali, jednoduše zamilovali. Honey je úžasná fenka a zaslouží si být zdravá a spokojená.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!