Věrný pes čeká na páníčka každý den, ale ten už se nevrátí

Kuriozity

Přidal gogogoh, dne 1. 11. 2016 ,  0x

Věrný pes čeká na páníčka každý den, ale ten už se nevrátí

Věrnost, láska, přátelství, loajalita… Všechny tyto vlastnosti psů jsou obdivuhodné, ale jen do té doby, než je něco přeruší.

Štěně na následujícím obrázku čeká již desátým týdnem před nemocnicí na majitele, který zemřel. Jeho páníčkem byl bezdomovec, který pejska našel a trávil s ním všechen čas. Není divu, že se mezi nimi vytvořilo silné pouto.


Muž ale dostal fatální infekci organismu a zemřel. „Vždy, když jsme přijeli se záchrankou a otevřeli dveře do nemocnice, šel pejsek za námi a hledal svého majitele”, řekl záchranář tamní nemocnice.

O tomto pejskovi se díky Facebookové stránce dozvěděla veřejnost, která pomohla. Již dvě rodiny si pejska adoptovali. On ale vždy utekl a vrátil se před nemocnici.


Vedení nemocnice se tedy rozhodlo, že pejskovi sjedná pravidelná veterinární vyšetření a dohlédne na to, aby měl dostatek vody a krmiva.

„Může zůstat v našem areálu nemocnice, jak dlouho bude chtít”, zní oficiální vyjádření brazilské nemocnice

Tento příběh ale zcela doslovně nepatří do kategorie kuriozity, protože se s jinými okolnostmi odehrává i jinde ve světě. Například pejsek se jméno Spot (na obrázku níže) čeká na páníčka, kterého před 3 měsíci zabil opilý řidič.Mezi nejznámnější věrné psy bezesporu patří Hachiko, tento příběh byl i zdokumentován ve filmu Hačiko - příběh psa.

Věrnost, to je schopnost, kterou bychom měli všem psům závidět.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!