První pes pozitivní na koronavirus zemřel. V Hongkongu evidují druhého psa pozitivního na Covid-19

Péče a zdraví

Přidal hollyb, dne 19. 03. 2020 ,  0x

První pes pozitivní na koronavirus zemřel. V Hongkongu evidují druhého psa pozitivního na Covid-19

O prvním psovi na světě, u kterého byl diagnostikován nový typ koronaviru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění Covid-19 jsme vás již informovali.

Pacientem byl 17 letý pomeranian, který před 2 zemřel, informoval o tom deník South China Morning Post. Stále platí informace, které jsme uvedli v původním článku, pes nejevil žádné příznaky a pravděpodobně nemělo toto onemocnění na jeho úmrtí žádný vliv. S nejvyšší pravděpodobností se nakazil od svého majitele, podobně jako druhý evidovaný případ ze stejné oblasti. V ostatním zemích se, podle dostupných informací, na Covid-19 psi ani netestují. Je tedy velmi pravděpodobné, že po světě je mnoho psů s novým typem koronaviru, kteří se nakazili od svých majitelů.

Na světě je druhý pes pozitivní na koronavirus

Druhým psem, který byl pozitivní na Covid-19, je 4 letý německý ovčák z Hongkongu.

Majitel psa měl v domácnosti také druhého psa (křížence), který ale na testy pozitivní nebyl.

Do karantény s ním.

Upřímně, podle našeho názoru v redakci první pes nezemřel kvůli jeho nemocím, věku a zdravotnímu stavu. Ale díky kombinaci stáří a odloučení od svého majitele do velmi strohých podmínek. Představte si, že vás někdo v devadesáti letech zavře do vězení, kde se s vámi nikdo nebude bavit...

Oba výše zmínění psi jsou také v karanténě. Ani jeden z nich nejeví žádné příznaky onemocnění. Izolováni jsou z preventivních důvodů.

Než pohladíte psa, umyjte si ruce

Možná si ještě vzpomenete na období, kdy vám rodiče říkali, ať si umyjete ruce poté, co pohladíte psa. Podle lékařů z Hongkongu, kteří se případem pozitivních psů na nový koronavirus zabývají, byste si ruce po příchodu do svého bydliště, měli umýt ještě před tím, než se dotknete svého psa.

Přenos koronaviru ze psa na člověka

Jsou evidovány 2 případy, kdy pravděpodobně došlo k přenosu Covid-19 z člověka na psa. Aktuálně neexistuje evidovaný případ přenosu ze psa na člověka. Nicméně, vzhledem k povaze skupiny koronavirů, je pravděpodobné, že taková možnost existuje.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!