První pes na světě, který se nakazil novým koronavirem

Kuriozity

Přidal monikas123, dne 11. 03. 2020 ,  0x

První pes na světě, který se nakazil novým koronavirem

V minulém článku jsme vás shrnuli získané informace o tom, že koronavirus se podle WHO, České televize a světových médií (kromě bulvárů) nemůže přenášet z člověka na psa, popř. ze psa na člověka.

První zaznamenaný případ tyto teorie ale vyvrací. V Hongkongu je první pes na světě, u kterého byl diagnostikovaný nový typ koronaviru.

Jaký je stav pacienta?

Pes byl pravděpodobně infikován od svého majitele, který je na CoV pozitivní.

Nemyslíme si, že jde o rozsáhlý problém přenosu nového koronaviru, říká Maria Van Kerkhove, technická konzultantka WHO.

Psovi byl tzv. „slabě pozitivní“, majiteli byl odebrán a nachází se v izolované místnosti od začátku března 2020.

Pes od počátku (přelom února a března) až do 11.3.2020 nejeví žádné příznaky onemocnění.Máme se bát o své zvířecí miláčky?

Aktuálně to vypadá tak, že psi onemocnění SARS-CoV-2 přečkají podobně jako děti předškolního věku. Některá média uvádějí (zdroj), že se nový CoV dětem vyhýbá. Na druhou stranu to může být spíše tím, že i pozitivní děti nejeví žádné příznaky (zdroj).

Je ale velmi málo dat a těm čínským nelze zcela důvěřovat.

Vypukněte panice!

Jakmile máte chřipku, těstoviny vám doma příliš nepomohou. Chytřejší je nakoupit čerstvé ovoce, bylinky nebo zeleninu a obecně si posílit imunitní systém.

Statistiky CoV-19 a informace o mezidruhovém šíření koronavirů jsme pro vás napsali ZDE.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!