Pracovníci ZOO se podělili o své zkušenosti, jak nulový počet návštěvníků ovlivnil chování zvířat

Kuriozity

Přidal Jolai, dne 24. 04. 2020 ,  0x

Pracovníci ZOO se podělili o své zkušenosti, jak nulový počet návštěvníků ovlivnil chování zvířat

O novém typu koronaviru způsobující nemoc COVID-19 a jeho účincích na psy, kočky a jiná zvířata toho již víme celkem dost.

Na druhé straně jsou ale ZOO, přičemž některá vlivem povinné karantény vyhlašují různé sbírky a bojují o přežití. V některých dokonce došly finance i na to nejdůležitější - na pořízení potravy pro zvířata.

ZOO v České republice

Aktuálně to vypadá tak, že se ZOO v ČR otevřou až 25. května 2020. 11 soukromých ZOO se spojilo a lobují a dřívější znovuotevření (zdroj).

Ředitel pražské ZOO p. Bobek pro redakci MAFRA uvedl, že:

„Zvířata se bez lidí nudí.“

Zkušenosti zaměstnanců ZOO

Pojďme se podívat na jednotlivé zaměstnance, resp. zvířata, jak se změnilo jejich obvyklé chování během nouzového stavu.

Gorily


Gorilám chybí to, že je lidé sledují. Anebo je to naopak, že jim chybí, že mohou sledovat lidi? Pouštíme jim filmy a pořídili jsme i nové speciální hračky, aby se zabavily.

Ryby


Starám se o ryby v ZOO už několik let. Rybičkám menší pohyb lidí svědčí, jsou méně vystresované než je u nich obvyklé. Dokonce se zdá, že vyhledávají mou pozornost.

Kočkovité šelmy


Přestože je krmíme jako obvykle a nejsou žádné změny, zdají se být šťastnější. Jeden starý tygr včera před žraním dokonce skákal radostí jako štěně. Spíše to ale bude způsobené tím, že jim lidé chybí a když vidí nás, mají obrovskou radost...

Arktické lišky, pštrosy a další zvířataI z ostatních ZOO po celém světě se shodují v rámci jednoho druhu na stejné reakce. U plachých zvířat došlo ke zlepšení jejich welfare. Na druhé straně jsou i zvířata, kterým návštěvníci ZOO očividně chybí.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!