Pes, který hladí ostatní psy se stal hitem internetu. Ostatní psi nejdříve nechápou, pak ale pochopí...

Zábavná videa a obrázky

Přidal Xormo, dne 19. 07. 2020 ,  0x

Pes, který hladí ostatní psy se stal hitem internetu. Ostatní psi nejdříve nechápou, pak ale pochopí...

Učení nápodobou neprobíhá jen u dětí v raném věku, ale můžeme ho sledovat i u zvířat, včetně psů.

Drbání miluje každý.


Přišlo se na to ve psí školce

Fenka jménem  Ali vyniká nejen svým přátelským přístupem k lidem, ale také k ostatním psům. Jak můžete vidět na obrázcích a videu, přátelskou povahu v sobě nezapře. Ať už jde o zlatého retrívra nebo jiné plemeno.Dělala to i nám, mysleli jsme si, že chce jen pozornost. Asi nás chtěla pohladit, říká její majitelka.


Může jít o konejšivé signály

Psí a obecně zvířecí řeč může vypadat na první pohled jednoduše, naivně a omezeně na základní dorozumívací potřeby. Pravda je ale jiná. Verbální řeč jde v intraspecifické (vnitrodruhové) komunikaci mezi psa téměř stranou (tu ale my, jako lidé vnímáme nejvíce - takže názor většiny lidí je chybně opačný). Zvedání tlapky může mít mnoho příčiny, včetně učení nápodobou. Také může jít o hru, vynucení pozornosti nebo právě psí konejšivý signál.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!