Německý ovčák zachránil kolouška. Od první chvíle ho přijal do své smečky

Kuriozity

Přidal ff, dne 13. 05. 2020 ,  0x

Německý ovčák zachránil kolouška. Od první chvíle ho přijal do své smečky

Adopce psů se netýká pouze lidí, kteří nepotřebují psa s PP (průkazem původu) a zároveň chtějí udělat dobrý skutek.

Adopce zvířat probíhá i intraspecificky (vnitrodruhově) mezi psy. O typickém přijetí psa fenkou jsme např. psali zde.

Adopce psa psem

Lidé si mohou v dnešní době vybrat psa jednoduše z pohodlí domova, třeba i v našem seznamu psů k adopci. Na přehledném systému usilovně pracujeme, již je vše navrhnuté, nyní řešíme drobnosti ohledně platby programátorům a jaké funkce (především ty, které zdarma poskytneme útulkům) nám za naspořené a vybrané peníze mohou udělat (vice zde).


Mezidruhová adopce

I psi adoptují jiné druhy zvířat. Krásným příkladem je příběh fenky, která adoptovala malá skunčata. Podobných příběhů jsou ale i další tisíce, na fotogalerii se můžete podívat zde.

Německý ovčák a koloušek

Zpátky ale k našemu tématu. Možná to souvisí s tím, že se díky karanténě vracejí divoká zvířata zpátky tam, kde dlouhá desetiletí kvůli hojnému počtu lidí vůbec nebyla (3. díl série najdete ZDE).

Když se řekne plemeno německý ovčák, nejspíše si představíte ostříleného psa, který slouží u armády, policie anebo je to hlídač nějaké usedlosti... Steff, což je jméno německého ovčáka, který během jedné procházky ucítil zvěř (kolouška) a ihned se ho jal lovit. Jakmile k němu ale doběhl, vydal se zpátky za svojí majitelkou, aby jí kolouška ukázal. Steff je tedy povahou opakem toho, co si představíte, když se řekne vlčák.

A co na to říká jeho majitelka?

„Máme malou farmu a občas se staráme o opuštěná zvířata. Moc dobře víme, že Steffy je jiný než průměrný vlčák. Ovšem - tímhle překvapil i nás.“


Začalo to jedním venčením


a teď tvoří německý ovčák a zachráněný koloušek originální dvojici


„Je to jediný pes s průkazem původu, kterého tady máme. Shodou okolností má i nejlepší psí dušičku.“


„Adopce má smysl nejen v případě adopce psa člověkem...“
Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!