Názor: Lidé si psy nezaslouží a nezáleží na plemeni

Smutný pes

Přidal nahasa, dne 23. 10. 2019 ,  0x

Názor: Lidé si psy nezaslouží a nezáleží na plemeni

Následuje příběh dvou manželů, kteří nechtěli být jmenováni. Manželovi emoce byly neúnosné - potřeboval je vyjádřit, a proto se rozhodl o svůj příběh podělit s veřejností.„Spolu s manželkou jsme měli dva psy, a to ještě dříve než jsme se potkali a měli svatbu. Ona měla křížence pitbula s labradorem jménem Zac. Zac mě nesnášel. Před tím než se nám měla narodit dcera, řekl jsem manželce, že pokud se bude Zac chovat k dceři stejně jako ke mně, půjde z domu.”„Dceru jsme přinesli domů v autosedačce. Ihned po příchodu začali oba psi vrtět ocasem, radostí jí očichávali a olizovali. Zaca jsem od ní musel odtáhnout pryč, protože nehodlal přestat. Od té doby se stal Zac jejím ochráncem. Vždy když ležela na zemi, měl alespoň jednu tlapku na její dece.”„Zac moji dceru miloval opravdu nesmírně, nic takového jsem před tím neviděl. Jakmile dcerka vyrostla, vždy jí doprovázel do postele, kde také spal. Vždycky předem poznal, kdy půjde do postele a čekal na prvním schodě, cestou do jejího pokojíčku.”„Zac byl otráven hloupým dítětem našeho souseda. Byl to jeden z našich nejhorších dnů v životě. Pořád se mi vrací okamžik, kdy Zac ležel v kuchyni na podlaze a naše dcerka se s ním loučila. Žena a já jsme pouze stáli a neměli slov.”„V 8 hodin večer toho dne šla dcera spát, zastavila se na schodech. V tu chvíli jsme všichni tři strnuli a uvědomili jsme si, že za posledních 5 let šla dcera spát vždy společně se Zacem, nikdy sama. Podívala se na nás s návalem hrůzy a paniky. V tu chvíli se zvedl můj pes a šel za ní. Mého psa měla ráda, ale rozhodně nebyl ve stejné lize jako Zac. Jakmile k ní můj pes došel na schody, šťouchl do ní hlavou. Poté dcerku doprovodil do postele, po celou dobu byl těsně nalepený na její nohu.”


„Od té doby, dalších 6 let, než zemřel, dcerku doprovázel do pokoje můj pes, Sam.”


Komentář autorky:

Při překladu tohoto článku mi vhrkly slzy do očí. To se mi ještě nikdy během čtení žádného příběhu nestalo. U věcí, které se mě přímo netýkají se mi něco podobného stalo, do této doby, pouze jednou, při sledování filmu Hatchiko.

Z tohoto pohledu si lidé psy opravdu nezaslouží, pes by dítě nikdy neotrávil. Ale kdo by vinil „nevinné" dítě?

Na závěr příkládám odkaz na Youtube od autora, který Dominika přímo kontaktoval a poprosil ho o sdílení. Přestože jde o hip-hop, který z duše nesnáším, tato písnička mi dokáže zvednout náladu.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!