NÁZOR: Coca-Cola udělala pro sáňové psy něco úžasného

Smutný pes

Přidal lol554, dne 28. 03. 2019 ,  0x

NÁZOR: Coca-Cola udělala pro sáňové psy něco úžasného

Jeden z hlavních sponzorů největšího závodu sáňových psů na světě, odstoupil od smlouvy o sponzorství závodu na Aljašce, celým názvem Iditarod Trail Sled Dog Race.

Pokud chcete za každou cenu vyhrát, musíte něco obětovat, v případě tohoto závodu to je zdraví psů. Pořadatelé a v návaznosti i někteří mašéři (psovodi saňových psů). Podobně jako je to u špatné výchovy psů v domácnosti, kdy se může vyskytnout agresivní a jiné nechtěné chování, také v případě sportovních psů závisí zejména na psovodovi, mašérovi.

Proč velké značky odstupují od sponzorství?


K závodům lze přistupovat i svědomitě a každého psa sledovat, pečovat o ně, o příběhu Bavermanové sí můžete přečíst zde. Závod se organizuje již od roku 1973, ihned po prvním roku začala být kritizována za zbytečná psí úmrtí a krutost některých mašérů. Od roku 1973 bylo zaznamenáno (přiznáno) úmrtí celkem 152 z důvodů fyzického přetížení.


Úporní zastánci tohoto závodu argumentují tím, že to k tomu patří a jde o historii, kterou jim narušuje „nepřátelská organizace PETA“ s heslem „zvířata nejsou náš majetek“ (animals are not ours). Pro tento rok PETA slaví obrovský úspěch. Nasbírala dostatek důkazů, mimo jiné toho, jak někteří mašéři své „neposlušné psy“ zastřelili. Díky tomu od sponzorství odstoupily značky jako Coca-Cola nebo Jack Daniel’s.

„Ti psy už tady nemají žádného organizátora, který by stál na jejich straně,“ říká Zoya DeNure, jeden z hlavních kritiků tohoto závodu.

„Pokud je pes zraněný, starý, neposlušný nebo nemocný, mašér ho zastřelí a nikomu to nepřijde divné.“

„Tenhle typ mašérů odejde se psem do lesa a zastřelí ho, nikdo tady neřeší důvod.“

„Když je opustila i Coca-Cola, je hodně pravděpodobné, že se podmínky pro psy mnohonásobně zlepší.“


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!