Doktor byl překvapený, jak se zlepšil stav pacienta po návštěvě psa

Kuriozity

Přidal kory5, dne 25. 09. 2019 ,  0x

Doktor byl překvapený, jak se zlepšil stav pacienta po návštěvě psa

Pes je nejlepší lék. Canisterapie prokazatelně léčí. Než budou i v ČR ve větším množství pomáhat psi v nemocnicích, na to si nejspíše ještě pár desítek let počkáme.

Jak canisterapie léčí? Pokud nevěříte v přenosu energie a dalších, dle většiny lidí, nesmyslech, pes pomůže nemocnému člověku na základě zlepšení psychického stavu. Již samotný stres je původce mnoha onemocnění a celkově fyzické zdraví člověka zhoršuje. Můžeme si přečíst mnoho literatury o tom, jak zdánlivě nevyléčitelnou nemoc člověk zvládl de facto pouze zlepšením svého psychického stavu.

Takže velmi zjednodušeně řečeno, pes vám zlepší náladu, což povede i ke zlepšení vašeho zdraví.

Dnešní příklad pozitivního působení psa na člověka je o muži, který poslední 3 měsíce strávil v nemocnici, přičemž se jeho stav po několika operacích nelepšil. Bohužel, jde o rakovinu. Stav se nelepšil možná i díky tomu, že na něj doma nikdo nečeká - tedy nikdo z lidské říše. Jeho pes jménem Agy doma čeká a tráví čas pouze se sousedkou, která ho venčí a chodí pravidelně krmit. 3 měsíce se s Agym neviděl a doktoři mu pomalu začali brát poslední naděje - především díky jeho zvýšené apatii.


Pak se to ale změnilo!


„A stačilo tak málo - aby přišel jeho milovaný Agy.“


„Byl jsem v šoku. Týden s nikým nepromluvil, po odchodu Agyho začal mluvit a došel si i sám na toaletu,“ řekl ošetřující lékař M. P.


„Podám návrh na vedení, aby byli návštěvy psů povoleny komplexně.“

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!