Dobré srdce a skvělý nápad zaručilo štěněti nový spokojený život

Kuriozity

Přidal hlinas, dne 6. 02. 2020 ,  0x

Dobré srdce a skvělý nápad zaručilo štěněti nový spokojený život

Adopce psů má smysl. Ale nebudeme si nic nalhávat. Mnoho lidí stále nemá ponětí o tom, co to jsou množírny, proč si (ne)pořizovat psa s průkazem původu...

Dnešní článek je o štěněti jménem Gregy a jeho novém startu do života. Přestože se v útulku naštěstí štěňata obvykle dlouho neohřejí, u hendikepovaných psů to bývá jinak. První týdny o fenku Gregy nikdo nejevil zájem. Do doby, než se objevila máma se svým synem (kteří nechtěli být jmenováni).

Cesta fenky Gregy

Když jí přivezla odchytová služba na veterinární kliniku, fence chyběli přední končetiny. Jak později veterinář zjistil, šlo o vrozenou vadu, štěně se bez předních tlapek už narodilo.

Její celkový zdravotní stav ovšem vrozený nebyl. Na hlavě a kolem očí neměla téměř žádnou kůži, celá byla infikována ekto a endoparazity. Na první pohled to vypadalo, že nemá šanci. Již po pár dnech všechno nabralo správné obrátky a Gregy ukázala svou sílu bojovat.

Po dvou týdnech byla převezena do útulku, kde začala čekat na nový domov.

Seznamte se štěnětem, kterému zlepšil život 12 letý chlapec

pes bez nohou, vrozené postižení

Fenku si v útulku vybral, protože podle něj potřebovala nejvíce pomoc

Postižení u štěněte

Speciální vozítka pro psy jsou velmi drahá, a tak vyrobil vlastní, ze stavebnice LEGO

Vozítko pro psa

Vozítko pro psa bez hrudních končetinŠtěně po adopci doma s vozítkem, předni končetinyŠtěně po adopci v náručí

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!