Dítě (3) s autismem našel jeho pes o několik hodin dříve než policie. Dovedl ho blíže k domovu.

Kuriozity

Přidal lulku, dne 20. 06. 2020 ,  0x

Dítě (3) s autismem našel jeho pes o několik hodin dříve než policie. Dovedl ho blíže k domovu.

Tenhle příběh se odehrál trochu dále než jste u nás zvyklí, v USA na Floridě. Nicméně, hlavním hrdinou je pes, který hledání po ztraceném chlapci urychlil. Podle dostupných informací ho totiž dovedl blíže k domovu.

Pes jako hlavní hrdina

Kdo by hlídal psa, když se hledá dítě?

Pátrání po chlapci s autismem komplikovalo mj. to, že neumí mluvit a sám od sebe by se nikdy domů nevrátil. Naštěstí s ním byl i jeho pes, který ho pravděpodobně dovedl i blíže k jeho domovu, kde je společně našla jedna z pátracích skupin.

„Když ho našli s fenkou Nelly, hned jsem se uklidnila, protože mi bylo jasné, že to bral jako výlet. S Nellou se vždycky cítí bezpečně,“ řekla pro USA Today matka nalezeného dítěte.


Zprvu jsme hrozně panikařili a vůbec nevěděli, kde začít hledat, protože v okolí pozemku byl k nedohledání...


Pátrání nekomplikoval pouze věk dítěte, ale také nemožnost jeho komunikace a fakt, že pomoc by sám od sebe hledat nezačal.


Naštěstí se našel asi po 13 hodinách v podvečer. Všechno končí skvěle, a to hlavně díky věrnému čtyřnohému příteli.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!