20+ psů, koček a jiných zvířat dodržují povinné odstupy lépe než někteří lidé

Zábavná videa a obrázky

Přidal gg, dne 17. 04. 2020 ,  0x

20+ psů, koček a jiných zvířat dodržují povinné odstupy lépe než někteří lidé

O působení onemocnění Covid-19 na psy a kočky toho již víme celkem hodně (psali jsme ZDE). Přenos obecně všech koronavirů se šíří pomocí tzv. kapének (velkých, malých či miniaturních „kapiček“). Psi na nový koronavirus reagují asymptomaticky (potenciálně jsou jako přenašeči). U koček mohou být příznaky podobné těm lidským (napadení dolních dýchacích cest).

Jaké by měly být rozestupy?

Podle doporučení WHO by měl rozestup mezi cizími lidmi minimálně 3 stopy, tzn. 1 metr.

Podle doporučení, resp. nařízení české vlády je nutné např. během nákupů držet rozestupy o délce alespoň 2 metry.

Jaká je realita?

Pokud jste byli v posledním měsíci nakupovat v supermarketu, tak jste asi zjistili, že především jeho zaměstnanci žádné rozestupy nedodržují. Typickým příkladem je obchodní řetězec Lidl, kde se často otevírají a zavírají pokladny. Aby se zaměstnanec mohl dostat k nově otevřené pokladně, tak se musí přes vedlejší frontu doslova „procpat davem lidí.“

Realita je tedy jiná a ne vždy je možné dodržet vládní nařízení. Nicméně, určitá prevence bude fungovat, pokud to naprostá většina z nás bude dodržovat, a bude k ostatním ohleduplná.

A co psy a kočky?

Jen stěží psovi nebo kočce vysvětlíte, že existuje riziko (nepotvrzené) přenosu koronaviru s označením SARS-CoV-2 směrem ze zvířete na člověka (v evidenci je pouze několik předpokládaných přenosů z člověka na zvíře, nikoliv na opak).

Světem se ale šíří zajímavé fotografie, které ukazují, jak některá zvířata dodržují doporučené rozestupy. Máte podobné fotografie a chcete se podělit se světem? Pošlete nám je!

Fotogalerie


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!