10+ způsobů: Jak nám psi zlepšují život

Nezařazené

Přidal perim, dne 23. 03. 2018 ,  0x

10+ způsobů: Jak nám psi zlepšují život

Všichni nadšení milovníci psů jistě budou souhlasit s tím, že psi mají pozitivní vliv na kvalitu našeho života. Jak bychom mohli být smutní, když se ráno probudíme vedle tak roztomilého tvora? Pokud psa nemáte, nebo si ho teprve chcete pořídit, bude vás jistě zajímat, že jejich blahodárný vliv na naše životy prokázali i samotní vědci.


1. Zlepšují sociální život


Pes potřebuje pravidelnou dávku pohybu. Je tedy logické, že majitelé psů vedou daleko aktivnější život než lidé, kteří psa nemají. Pes vyžaduje pozornost, je potřeba si s ním hrát a cvičit ho. Potřebuje se ale také stýkat s ostatními psy a socializovat se. To často vede i k socializaci samotných majitelů, protože i krátká procházka po okolí může vést k navázání nového přátelství.

2. Zaženou nudu


Lámete si občas hlavu s tím, co budete dělat? Pokud máte psa, nabízí se hned několik možností. Můžete společně vyrazit do parku, cvičit, hrát si nebo ho jen sledovat, jak dovádí s hračkou. 

3. Zvednou náladu


Pokud denně strávíte alespoň 15-20 minut ve psí společnosti, budete se cítit mnohem klidnější, uvolněnější a předejdete tak stresu. Během hry s pejskem lidský mozek produkuje dopamin a serotonin. Tyto látky jsou známé jako tzv. hormony štěstí. Takže až vám příště nebude do zpěvu, popadněte hračku a věnujte se svému mazlíčkovi! Jeho radost bude i vaše radost. Na těchto základech je vlastně postavená samotná canisterapie.

4. Nikdy vás neopustí


Většina z vás jistě slyšela příběh o zázračném psovi jménem Bobbie. Bobbie se roku 1923 společně se svou rodinou vypravil na dovolenou. Během dovolené se ale ztratil a rodina se nakonec musela vrátit domů sama. Bobbiemu tak nezbylo nic jiného, než zdolat 4 500 km, aby se s nimi mohl znovu shledat.  Anebo co např. Hačiko nebo Psí poslání?

5. Ideální společníci pro děti


U dětí, které vyrůstají ve společnosti psů je menší pravděpodobnost výskytu ekzémů a alergií než u těch, kteří vyrůstají s kočkami nebo bez psů. V souvislosti s tím bylo prokázáno, že děti, které vyrůstají v domácnosti s pejskem mají lepší školní docházku než děti, které doma pejska nemají, protože jsou méně nemocné. Samozřejmě, nejen děti, ale i psi potřebují dozor. Více informací o psím prachu a pozitivním vlivu na děti zjistíte v tomto článku.

6. Bezkonkurenční hlídači


Pes se už od štěněte učí všechno bedlivě sledovat a případné zloděje odradit svým štěkotem. Mezi nejlepší hlídače patří rotvajleři, němečtí ovčáci a skotští teriéři. Ale i ostatní plemena si svou rodinu bedlivě střeží. Je pravda, že někteří psi se spíše bojí - a díky tomu štěkají. Tohle ale zloděj neví, že?

7. Nenahraditelní pomocníci


Správný výcvik může z psa učinit nenahraditelného pomocníka pro lidi s hendikepem. Psi mohou být vycvičeni na to, aby těmto lidem nosili léky, zmírňovali stresové situace nebo na to, aby včas rozpoznali epileptický záchvat.

8. Pozitivně ovlivňují zdraví


Vědci prokázali, že kontakt se psy snižuje krevní tlak. V souvislosti s tím dochází i ke snížení rizika dalších onemocnění. Dále bylo prokázáno, že psi u pacientů po srdečních příhodách výrazně zkracují období rekonvalescence.

9. Zachraňují životy


Psi dokáží odhalit rakovinu. Hovoří se o několika případech, kdy pes olizoval a čichal k mateřskému znaménku nebo k výrůstku, čímž upozornil na nemoc a zachránil tak svému majiteli život. Existují psi, kteří jsou na odhalení rakoviny speciálně vycvičení. Údajně jim trvá pouze tři hodiny, než se to naučí...

10. Nejlepší přítel člověka


Psi jsou nesmírně inteligentní a oddaná stvoření. Vyznají se v lidské řeči těla, rozeznají jednotlivé emoce a na základě toho si nás dovedou získat. Kromě toho bylo prokázáno, že psi učí člověka zodpovědnosti a trpělivosti a zlepšují tím tak jeho celkový charakter.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!