Žena roky krmila psího tuláka, pak ale zmizel neznámo kam, po dlouhých měsících přišlo rozuzlení…

Smutný pes

Přidal perimi2, dne 17. 05. 2018 ,  0x

Žena roky krmila psího tuláka, pak ale zmizel neznámo kam, po dlouhých měsících přišlo rozuzlení…

Před dvěma lety se Laura přistěhovala do nového města. Netrvalo dlouho a povšimla si, že se kolem jejího pozemku potuluje černý pes. 

Psí tulák

Tenhle čtyřnohý tulák pravděpodobně nikomu nepatřil. Nikdy jí nenechal, aby se k němu přiblížila, a tak mu začala nechávat na pozemku alespoň jídlo. Jakmile zašla do domu, pejsek ho vždy s chutí snědl. Nakonec mu dala jméno Bady.

 „Vždycky jsem u sebe měla svého psa. Bady se od nás tedy držel dál. Váhal, ale byl zvědavý. Pozoroval nás z dálky, ale nikdy se k nám nepřiblížil.“

Pokus o záchranu

Minulý rok ale ženin čtyřnohý přítel zemřel a Bady za ní začal chodit častěji. Byl šťastný, že má společnost. Nejspíš si uvědomil, že se mu Laura snaží pomoci. Dokonce ji nechal, aby se s ním mazlila. Po čase se spřátelili natolik, že ji každé ráno nadšeně vítal. 

„Došlo mu, že už nemám psa a najednou se ke mně choval úplně jinak. Začal mi věřit. Když jsem ho konečně viděla zblízka, všimla jsem si, že se o něj opravdu nikdo nestará. Měl dlouhou a zacuchanou srst. Sotva jsem se ho ale mohla dotknout. Plánovala jsem, že mu jednoho dne zkusím nasadit vodítko a pak si ho prostě nechám a postarám se o něj.“


Zmizel beze stopy

Jednoho dne ale Bady náhle zmizel. Laura po něm několik týdnů bezvýsledně pátrala. Myslela si, že došlo k nejhoršímu.

„Jezdí tu hodně aut, bála jsem se, že ho někdo srazil.“

Začala zima a po Badym stále nebylo ani stopy. Laura na Badyho myslela a trápilo jí, že přišla o dobrého kamaráda.

Šťastné shledání

Naděje vždy umírá poslední. Před několika dny ale Lauře zavolala kamarádka a obrátila jí život vzhůru nohama.

„Pořád jsem o něm mluvila, takže všichni moji kamarádi moc dobře věděli, jak vypadá a jaký je. Jeden útulek přidal na Instagram jeho fotku. Kamarádka si jí všimla a zavolala mi. Všeho jsem nechala a běžela jsem si pro něj do útulku.“


Pracovníci útulku nemohli uvěřit tomu, jak se Bady k zdánlivě cizí ženě má.

„Hned ke mně běžel a pak jsme oba začali brečet. Tohle byl asi můj nejšťastnější den v životě…“


Nový domov

Laura se v útulku dozvěděla, že o Badym po celou dobu moc dobře věděli. Čekali, až se nechá odchytit. To se jim povedlo právě začátkem letošního roku. Nikdo neví, jak dlouho žil na ulici. Jisté je, že se na ni už nikdy nevrátí. Laura si Badyho ještě ten večer odvezla domů.

„Hned jak jsme přijeli domů mi skočil do postele.“


Bady se od Laury nehne ani na krok a stal se z něho dokonalý společník i pracovní asistent.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!