Žena natočila neskutečně kruté chování majitelek ke psům, které táhly do útulku, ale hned druhý den se vše změnilo...

Nezařazené

Přidal drahomira, dne 4. 06. 2018 ,  0x

Žena natočila neskutečně kruté chování majitelek ke psům, které táhly do útulku, ale hned druhý den se vše změnilo...

Naši domácí mazlíčci jsou chytřejší, než si myslíme. Velmi dobře chápou situace, v nichž se ocitají, a dokážou odhadnout, co se stane.  

„Počkej, my nejdeme do parku! Ty mě vedeš k veterináři!“

Anna Floresová, která navštívila útulek pro zvířata v texaském Houstonu, byla svědkem srdcervoucího příkladu, kdy zvíře pochopí, co se s ním stane.

Do útulku přišla proto, že její kamarád chtěl adoptovat psa. Procházela útulkem a najednou její pohled upoutala žena, která doslova táhla psa z parkoviště ke dveřím  útulku. Ten pes musel vědět, že ho jeho panička chce opustit a nehodlal jí to usnadnit, vzpíral se, co mu síly stačily.

„Lehl si na záda a začal se převalovat. Vypadalo to, jako by pes říkal: Prosím, nevoď mě tam.“

Popisovala situaci přihlížející Floresová.

Lidská krutost na druhou

Žena táhnoucí psa do útulku však nebyla jediná, na parkovišti se objevila další paní, která se snažila přesně o to samé. Dostat psa za útulkové dveře. Floresová si smutné scény natočila kamerou a byla zděšená reakcemi žen na vzpouzející se vystresované psy. Obě psy táhly silou za sebou.

„Nakonec je musely zvednout, protože se vystrašená zvířata ani nemohla hnout. Ženám to ale bylo jedno. Jen se psům paralyzovaným strachy smály. Vypadalo to, že jsou pro ně jen nějakým odpadkem, který se chystají vyhodit. Ani u jedné jsem nezahlédla známku lítosti či výčitek svědomí.“

Komentovala situaci Floresová, která poslala nahrávku Policii a místními dobrovolnému spolku pro ochranu zvířat. Tento spolek se zabývá odebíráním psů a koček z nevyhovujících podmínek a hledání nových domovů pro tato zvířata.

Díky GDPR a jiným nařízením bohužel nemůžeme obdržené video uveřejnit.

Záchrana opuštěných psů

Na podnět Floresové se zástupci spolku rychle vypravili do zmíněného útulku. Šlo o každou vteřinu, protože útulek byl plný a v takovém případě jsou psi v Texasu utraceni v podstatě okamžitě, pokud se během pár dní nenajde náhradní rodina. To se však psům nestalo.

Truman a Mandi, jak byli psi pojmenování, brzy našli nový domov. Jejich psí duše je však plná šrámů a bude chtít hodně času, než se zacelí. Truman a Mandi však dělají v milující rodině obrovské pokroky.

Dnes je Truman již spokojený pes


Pes si lehl na záda a přetáčel se, jako by říkal, neber mě tam…


I druhý pes odmítal jít s majitelkou k útulku, ta se ho snažila silou přimět k pohybu


Ženám bylo jedno, jak jsou psi vystrašení, dobře se na jejich účet bavily 


Ženy odložily psy v útulku jako nějaký odpad


Psům v přeplněném útulku hrozilo okamžité utracení


Díky poslání nahrávky do spolku pro ochranu zvířat se psi dostali do dobrých rukou


Truman v novém domově


Mandi si pobyla v útulku o den déle, ale i ona je již v milující rodině


Mandi není zcela zdravá, ale v péči nového majitele se její zdravotní stav lepší


Případ zvedl vlnu nevole a opovržení a na internetu se objevila řada kritických komentářů


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!