Žena na Facebooku prosila o pomoc s nalezením ztraceného psa, za chvíli ho našla k prodeji…

Kuriozity

Přidal patras, dne 11. 07. 2019 ,  0x

Žena na Facebooku prosila o pomoc s nalezením ztraceného psa, za chvíli ho našla k prodeji…

V útulcích jsou k adopci jen v České republice tisíce psů, naproti tomu někteří lidé psa ukradnou, následně prodají. Jde tedy ve své podstatě o snadný přivýdělek.

To už nehledíme na fakt, že mnozí z nás berou psa jako člena rodiny, že jde o nelegální činnost a díky čipování nebo tetování psů se na obdobné krádeže dříve nebo později přijde. Ať už ihned u prodejce nebo později u nového majitele.

Husky se majitelce ztratil začátkem července, přičemž po neúspěšném hledání začala ztraceného psa hledat i na sociálních sítích.

„Fenka huskyho se nám podkopala pod plotem na zahradě,“ začínala výzva na Facebooku.

Poslala několik příspěvků a poprosila o pomoc několik organizací.


Po pár hodinách, díky uživatelům Facebooku, kteří ji nasměrovali na jeden z inzertních portálů zjistila, že je její pes k prodeji. U inzerátu bylo mj. napsáno, že nabídka spěchá a nejvyšší a nejrychlejší nabídka vyhrává.


Desítky lidí na poptávku reagovaly s odkázáním na Policii, zloděje nebo lidé psali nadávky.

Za pár hodin se u inzerátu objevila poznámka, že byl pes za 4 tisíce prodaný. Ve skutečnosti tomu tak nebylo, mladá žena s dítětem vrátila psa původní majitelce. Obě ženy nechtěly být jmenovány a veškeré příspěvky a inzeráty se na internetu již nevyskytují, nelze je dohledat.

Pokud najdete psa, kontaktujte při nejmenším místní útulek nebo volejte linku 156. V žádném případě ho nenabízejte k prodeji. Správně by jakýkoliv pes měl projít karanténou v místním útulku.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!