Zanedbaná fenka byla ve strašném stavu, záchranáři konečně přemluvili její majitelku a zbavili fenku 3 kg závaží...

Kuriozity

Přidal laniceva, dne 11. 10. 2019 ,  0x

Zanedbaná fenka byla ve strašném stavu, záchranáři konečně přemluvili její majitelku a zbavili fenku 3 kg závaží...
„Když jí ostříhali srst, uvolnilo se celé její tělo. Najednou začala projevovat náklonnost k muži, který ji držel. A také se ukázala celá její krásná osobnost...“

Malá Timy žila se svou psychicky nemocnou majitelkou. Přestože se o ni paní snažila pečovat, tak to málem skončilo tragicky. Myslela si totiž, že je nejlepší mít fenku venku a ne v bytě. V té době ale byla ukrutná zima. Timy tak velice trpěla.Záchranná akce právě včas

Všiml si jí místní prodavač, a obrátil se na záchrannou stanici. Pracovníkům se po dlouhém přemlouvání konečně podařilo majitelku přesvědčit, aby se Timy vzdala. Záchranáři dorazili s fenkou na stanici. První, čeho si všimli, byla její příšerná, slepená a mastná srst. Kožíšek měla navíc úplně zacuchaný. Vypadalo to, jako by měla dredy. A zdálo se, že snad nikdy nebyla vykartáčována...„Nemohla se skoro vůbec pohybovat,“ řekl pan Colet, jeden z pracovníků stanice. „Také byla nedůvěřivá vůči lidem,“ dodal.

Kadeřníci v akci

Bylo nad slunce jasné, že Timy potřebuje co nejrychleji vysvobodit z jejího kožíškového vězení. Pracovníci vytáhli holicí strojek a nůžky, a pustili se do práce. Trvalo několik hodin, než bylo celé náročné dílo dokončeno. Záchranáři ostříhali a vyhodili zhruba tři kilogramy srsti.„Pod srstí se objevil zcela nový pes. Bylo vidět, jak se celá uvolnila. A také začala projevovat obrovskou náklonnost k jednomu z mužů, který ji stříhal,“ usmíval se Colet.

Chuť znovu žít

Jakmile se Timy opět cítila ve svém těle dobře, začala vnímat okolí. Bylo vidět, že se jí vrací chuť do života. A všichni z ní měli velkou radost. Byla nadšená z každého kontaktu s člověkem a vděčná za pohlazení a vlídné slovo.Záchranáři jsou šťastní. Chtějí ji najít skvělou rodinu. Vždyť si to naše malá bojovnice zaslouží.

Den co den získává na síle a roste z ní krásná a veselá fenka. Na to, jak je maličká, má obrovské srdce. Všude rozdává pozitivní náladu.

„Ušla dlouhou cestu a od prvního dne u nás udělala obrovský pokrok. Je skvělé být u toho a sledovat tu neskutečnou změnu,“ říká pan Colet.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!