Záchranáři našli psa uvězněného v koši na odpadky, na kterého se pak usmálo štěstí

Smutný pes

Přidal hlavacova-jana, dne 28. 07. 2019 ,  0x

Záchranáři našli psa uvězněného v koši na odpadky, na kterého se pak usmálo štěstí

Každý rok se lidé bezdůvodně zbaví bezpočtu psů zcela bez jejich přičinění. Ale situace, v níž se nacházel tento chudáček, je mnohem horší, než většina ostatních příběhů. Naštěstí však existují také lidé, kterým není neštěstí jiných živých bytostí lhostejné...

„Jeho oči se s nadšením dívaly přes okraj.“


Lidé, kteří se toho dne vydali na procházku, vůbec netušili, co je čeká. V jednom z odpadkových košů seděl pes, byl sám a třásl se. Není jasné, jestli psa do odpadkového koše někdo „vyhodil“ záměrně, nebo se sem pes uchýlil během studené zimní noci. V každém případě ale potřeboval pomoc. Lidé proto ihned kontaktovali městskou policii.

„Zamrazilo nás, když jsme psa viděli v koši, jeho oči se dívaly přes okraj,“ řekl mluvčí záchranné skupiny místního útulku.

„To je dost na to, aby to zlomilo srdce každého člověka.“

Nový život

Naštěstí to byl okamžik, kdy se pro osamělého psa mělo všechno změnit.

Není jasné, odkud tento osmnáctiměsíční pes pochází, nebo jak dlouho se toulal. Nebyl čipován ani neměl tetování, takže původního majitele není možné vysledovat. Co však víme je to, že budoucnost psa je teď mnohem jasnější, když je konečně v bezpečí.


Šťastný konec

„V naší péči získává veškerou lásku a pozornost, kterou potřebuje,“ uvedli záchranáři. „Teď si užívá spíše podlahové vytápění než odpadkového koše v místním parku.“

Jen pár dní od doby, co byl pes zachráněn z hromady odpadků, se může začít radovat. Je mezi lidmi, kteří znají jeho skutečnou cenu.

Nyní už i mrazivé zimní počasí venku je pro něho místem, kde může běhat a hrát si – když je obklopen teplem lásky.


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!