Za zmlácení psa na veřejnosti hrozí tyranovi z Jáchymova pokuta

Smutný pes

Přidal ddrom, dne 14. 08. 2019 ,  0x

Za zmlácení psa na veřejnosti hrozí tyranovi z Jáchymova pokuta

V západních Čechách v Jáchymově zachytila skrytá kamera týrání psa. Muž na videu fenku mlátí a hází s ní.

Uveřejněná nahrávka měla asi 15 vteřin, video Facebook již odstranil z důvodu toho, že je po rozhodnutí pracovníků proti jeho interním podmínkám.


Video se na Facebooku rychle šířilo a dostalo se i k radním v Jáchymově, kteří se vyjádřili, že muže dohledají a zajistí líčení.

Za týrání hrozí jen pokuta?

Rozebereme si ve videu hlavní body z pohledu laika, co bylo špatně.

  • muž na psa křičí
  • pes si lehá na záda, muž psa uhodí rukou
  • následně ho zvedá za kůži do vzduchu
  • poté psa odhodí na zem
  • pes si znovu lehá na záda, muž na něj křičí

Nyní si jednotlivé kroky rozebereme podrobně. Chceme totiž vysvětlit, co bylo špatně a co špatně úplně nebylo...

Fenka pozřela něco, co se majitelovi nelíbilo - majitel dává povel, že nesmí. To by udělal asi každý psovod, který nezastává výcvik pouze pozitivní metodou.

Fenka chápe, že je něco špatně - vyjadřuje maximální podřízení, jak jen může - sklopí uši a lehá si na záda. Následuje trest - uhození rukou. To je největší tupost, kterou lze udělat. Zaprvé, rukou se pes nemlátí, protože může dojít k asociaci, kdy bude brát ruce jako zbraň. Navíc lze psa ránou zranit. Ovšem jakýkoliv trest psa, který je v podřízeném postoji je špatně. Trestáním psa, který si před vás lehne na záda ztrácíte jeho důvěru a zlomíte ho. Další trest, který může mnohým z vás přijít brutální - zvednutí lehkého psa za kožní řasu - není (ve své podstatě) špatný, obdobným způsobem bere fena svá štěňata k přemístění. Poslední trest - odhození psa z výšky. K tomu není co říci, kočka má životu možná více, ale pes jen jeden.


Kde je fenka z videa teď?

Je dost možné, že fenka z videa bude k adopci, protože byla na základě vyjádření odchytové služby majiteli zabavena. Ovšem stále je jejím majitel, takže v aktuální dobu adopce není možná.

„Fenka z Jáchymova je tedy prozatím u nás. Z debility svého majitele si naštěstí hlavu příliš nedělá, je to veselá, hodná holka. Domov zatím nehledá, na to je příliš brzy,“ říká Petr P, provozovatel odchytové služby pro zvířata.

Aktualizováno

Fenky Maggie si díky medializaci všimla původní majitelka, které byla fenka ukradena. Video se shledáním si můžete pustit níže.


žádná "pokuta", žádná "nakasu", fenka z Jáchymova půjde domů

Žádná "Pokuta", žádná "Nakasu", jmenuje se Meggi. V průběhu posledních dnů se k nám dostala informace, že podobná fenka byla před několika měsíci hledána v Ostrově. Důkladné detektivní pátrání přineslo výsledky v podobě inzerátu, kdy se fotografie až nápadně shodovala s fenkou, kterou máme u sebe. Za pokus člověk nic nedá, proto jsme na uvedené telefony zavolali. Slovo dalo slovo, panička se přijela podívat. Jak to dopadlo, to se můžete mrknout v přiloženém videu. Každopádně: Týpek z videa, kde se tak "cituplně" fenku pokoušel vychovat, je nyní navíc podezřelý z krádeže. My osobně oceňujeme fakt, že se tentokrát nečekalo na to, až se orgány státní správy rozhoupou, tedy až si její poskládání dohromady vyžádá desetitisícové částky za několikaměsíční léčbu, případně se nečekalo na to, až se jí v rámci zbavení důkazů týpek zbaví jakýmkoliv způsobem. Doufáme, že v nejbližších dnech tedy bude fenka předána po 3 dlouhých měsících majitelce.

Zveřejnil(a) Petr Prokeš - záchranná a odchytová služba pro zvířata dne Pondělí 29. července 2019


Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!