Z vyděšeného tvorečka nalezeného v blátě je nyní úžasný domácí mazlíček

Smutný pes

Přidal perimi2, dne 18. 04. 2018 ,  0x

Z vyděšeného tvorečka nalezeného v blátě je nyní úžasný domácí mazlíček

Než náhodní zachránci objevili Annie, muselo několik týdnů vydatně pršet. Našli ji totiž v ohrádce plné bahna a kaluží. Kolem ohrady běhala desítka dalších psů a štěňat. Fenka byla k smrti vyděšená. Naštěstí tím celý příběh jen začíná...


Záchrana vyděšené fenky

Dobrovolní ochránci zvířat si zcela náhodně během vycházky povšimli toho, že se majitel rozhodl své psy ponechat vlastnímu osudu. Proto se je pokusili vymanit z jeho vlastnictví. Ačkoliv se majitel bránil, nakonec pod nátlakem a finanční odměnou ustoupil... Všechny psy včetně Annie odvezli, ale bohužel je neměli kam umístit, protože byl místní útulek plný.


„Jakmile se to dozvěděl bývalý majitel, chtěl je zpět,“ svěřila se ředitelka záchranného centra. „V tu chvíli jsme ale zakročili a řekli jsme, že se Annie ujmeme sami.“

Krátce na to byla Annie společně s několika dalšími zachráněnými psy převezena do centra. 

Zdravotní komplikace

Během veterinární prohlídky bylo odhaleno, že Annie trpí deformací zadních končetin. Kromě toho bylo také potřeba fenku kastrovat a odčervit. Aby toho nebylo málo, pořád se neuvěřitelně bála a bránila se jakémukoliv vyšetření.

„Nebyli jsme si jistí tím, jestli na ni vůbec někdo kdy promluvil,“ řekla ředitelka. „Nechtěla jíst, nenechala na sebe sáhnout. Nebyla divoká, měla prostě jen strach.“

Rekonvalescence

Po důkladné veterinární péči a zásluhou podpory se ale začala pomalu uzdravovat. Netrvalo dlouho a začala jíst a mazlit se s ostatními.

„Rozhodli jsme se, že ji umístíme do jedné z kanceláří. Tím jsme docílili toho, že byla v nepřetržitém kontaktu s lidmi. Naučila se hrát s ostatními psy a později se začala přátelit i s lidmi. Stala se z ní skvělá parťačka,“ dodává ředitelka.

Nový domov

Annie nějaký čas pobývala také v pěstounské rodině (tzv. dočasky). Vzhledem k tomu, že se její stav velmi zlepšil, konečně byla nabídnuta k adopci. Linda, nová majitelka, si ji na první pohled zamilovala. Nedávno totiž přišla o jednoho ze svých mazlíčků a po dlouhých úvahách se rozhodla, že své prázdné místo zaplní novám čtyřnohým kamarádem z útulku.

„Jednou jsem ležela v posteli a najednou se mi na telefonu ukázala fotka černého psa. Hned jsem vzbudila manžela a řekla mu, že jsem nám našla nového člena rodiny. Prostě jsem věděla, že je to ta pravá,“ svěřila se Linda.


Krátce na to si rodina Annie adoptovala, a celá si jí rychle zamilovala.

Z Annie se stala Andy

Fenka dostala nové jméno Andy a celá září. Stala se z ní nevlastní sestra dvou dalších mazlíčků, takže se v novém domově rozhodně nenudí. Ačkoliv má z neznámých příčin nevratně deformované zadní končetiny, nebrání jí to v radostném dovádění a smečka jí hned bez problémů přijala.  

„Má radost, že je členem smečky. Běhá vždycky společně s ostatními a je na ní vidět, jak si to užívá,“ řekla Linda.

Po náročném dni Andy moc dobře ví, kde najít svůj pelíšek.

„Myslím, že má svou postýlku moc ráda. Vždycky přes ni hodím deku a chvíli ji hladím. Je z toho v sedmém nebi, připadá si tak ještě více v bezpečí.“

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.

Loading...


Ahoj, jmenuji se Dominik a jsem studentem veterinární medicíny. Rád bych během studií vybudoval funkční komunitní webovou stránku pro všechny, kdo mají rádi psy. Plánuji pomáhat majitelům psů, psím útulkům a týraným psům. Zatím se snažím web zaplnit praktickými informacemi a již jsem napsal přes 200 článků. Prosím lajkněte mou facebook stránku a zůstaňte v kontaktu. Díky mocChci odebírat novinky PSÍ ÚSMĚV ve svém prohlížeči!